https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/stroje-vystridaji-slunecni-lazne
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi: Stroje vystřídají sluneční lázně

1. srpna 2018 | Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi
Autor: Břetislav Oliva, tel: + 420 778 712 531
V pátek 3. srpna od 20 hodin vystoupí v Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi v rámci festivalu letních kulturních akcí nazvaného Bez nití|Odvázané pátky na terasách skupina Krásné Nové Stroje. Po vystoupení KNS se muzejní terasy na zbytek víkendu promění ve sluneční lázně.

Krásné Nové Stroje jsou považováni za jedny z průkopníků české rockové nové vlny. Seskupení hudebníků v čele s výtvarníkem a členem umělecké skupiny Tvrdohlaví Stanislavem Divišem slaví v letošním roce 35 let koncertní činnosti. Poznávacím znamením Strojů jsou vedle početné dechové sekce i minimalistické texty, často redukované na různé komické nebo zvukomalebné slogany. Kapela označující svůj projev jako „jazzpunk“ proplouvá mezi různými hudebními žánry a výrazy se strhující lehkostí a osobitým humorem na hranici absurdity.
Za dobu svojí existence vydali KNS několik alb, včetně legendární desky s názvem Může hořící sojka zapálit les? Zatím poslední nahrávkou jsou Nechtěné doteky z roku 2011. Skupina se pravidelně účastní významných rockových festivalů, byla i jedním z hostů vzpomínkového večera na Václava Havla v Lucerně u příležitosti jeho nedožitých osmdesátých narozenin. Na terasy Muzea loutkářských kultur se Krásné Nové Stroje vrací po roce, vystoupí opět v rámci festivalu letních kulturních akcí Bez nití/Odvázané pátky na terasách.
Vstupenky v ceně 100 Kč je možné zakoupit v předprodeji v recepci muzea nebo na místě před koncertem. Po vystoupení KNS se muzejní terasy promění po zbytek víkendu na sluneční lázně, návštěvníkům bude k dispozici bar, lehátka, slunečníky a samozřejmě chladivá voda v nejrůznějších podobách.
Břetislav Oliva, tel: 420 778 712 531 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist