Leona Koubová "> Studenti Arts managementu pořádají kurzy dobové keramiky ve spolupráci s Muzeem hlavního města Prahy - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/studenti-arts-managementu-poradaji-kurzy-dobove-keramiky-ve-spolupraci-s-muzeem-hlavniho-mesta-prahy-2
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Studenti Arts managementu pořádají kurzy dobové keramiky ve spolupráci s Muzeem hlavního města Prahy

31. října 2022 |
Autor: Leona Koubová
Dne 16. listopadu představí Muzeum hl. města Prahy v domě U Zlatého prstenu dlouho očekávanou archeologickou výstavu Den na tržišti. Tato výstava je přenesena z polského města Wroclawi, jehož legendárním zakladatelem byl český kníže Vratislav.
Souběžně s výstavou se jako doprovodný program uskuteční kurzy historické keramiky inspirované řemeslnými technikami 14. století v českých zemích. Součástí celodenního programu bude prohlídka výstavy Den na tržišti s muzejním odborníkem. Cena vstupenky zahrnuje také lahodné občerstvení, které si návštěvníci budou moci vychutnat během modelování.
Tyto kurzy se uskuteční ve dnech 19.11., 26.11. a 10.12. od 10:00 v ateliéru U Peců na Jungmannově náměstí. Tvorbou historické keramiky návštěvníky provede Kateřina Pecová – dcera akademického malíře Jiřího Peci. Po lekci v ateliéru a krátké pauze na oběd bude následovat odborná komentovaná prohlídka v domě U Zlatého prstenu. Celodenní program zajišťují studenti oboru Arts Management z Vysoké školy ekonomické ve spolupráci s Muzeem hl. města Prahy.
„Účelem projektu je rozšířit povědomí o historické keramice na našem území skrz interaktivní lekce keramiky (…) projekt Vytvaruj si středověk je inspirovaný současným trendem domácí ručně dělané keramiky a přichází s alternativním konceptem, který podporuje výkon tradičního řemesla”, uvádí vedoucí projektu Aneta Makovská.
Zájemci se budou moci přihlásit přes registrační formulář:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeXN8RXfdQz5zv3wwyu5ojjouo78Gbk5JU2z6PVtoTaNAs0Xw/viewform
Naše kurzy jsou vhodné pro dospělé osoby se zájmem o keramiku, historii, tradiční řemesla, začátečníky i pokročilé. Vřele doporučujeme přihlásit se co nejdříve z důvodu omezené kapacity osob.

Veškeré informace o kurzech a přihlášení naleznete na našich sociálních sítích:
Facebook: Vytvaruj si středověk
Instagram: @vytvarujsistredovek_
Ceník
základní vstupné: 1.200 Kč
snížené vstupné (studenti a maminky na mateřské): 1.100 Kč
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist