https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/summit-v-gteborgu-se-zameruje-na-rozsireni-a-zivotni-prostredi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Evropská komise, česky ICEU: Summit v Göteborgu se zaměřuje na rozšíření a životní prostředí

Vedoucí činitelé Evropské unie se ve dnech 15. a 16. června scházejí na zasedání Evropské rady ve švédském Göteborgu, aby projednali rozšíření, trvale udržitelný rozvoj a budoucnost EU. Program jednání však podstatně ovlivnila diskuse o důsledcích irského referenda, které odmítlo smlouvu z Nice, a pokusy zabránit občanské válce hrozící v Makedonii.

Témata jednání summitu:
<P>
Rozšíření: Vedoucí činitelé EU se pokusí přesvědčit kandidátské země střední a východní Evropy o své neztenčené podpoře rozšíření EU směrem na východ. Švédské předsednictví prosazuje stanovení přesného harmonogramu rozšíření, aby tak ukázalo, že irské odmítnutí smlouvy z Nice tento proces nezdrží.
<P>
Životní prostředí: Účastníci vrcholné schůzky projednají návrhy Komise na trvale udržitelný rozvoj, které definují strategii k dosažení souladu mezi hospodářským růstem, sociální soudržností a ochranou životního prostředí. Pokusy EU o prosazování dobré praxe v ochraně životního prostředí však byly podkopány rozhodnutím americké administrativy odstoupit od Kjótské dohody o globálním oteplování.
<P>
Oficiální webová stránka: <A HREF="http://www.eu2001.se/static/eng/eusummit/goteborg_1.asp" TARGET="_blank">http://www.eu2001.se/static/eng/eusummit/goteborg_1.asp</A>
<P><B>
</B>
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist