Nikola Floriánová "> Veličenstvo kniha přineslo opět radost z tvorby i soutěžní napětí - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/tiskova-zprava-ekocentra-brno-ze-dne-24.5.2024
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Ekocentrum Brno: Veličenstvo kniha přineslo opět radost z tvorby i soutěžní napětí

24. května 2024 | Ekocentrum Brno
Autor: Nikola Floriánová, tel: 736518940
Veličenstvo kniha přineslo opět radost z tvorby i soutěžní napětí

EkoCentrum Brno udělilo titul Moje Veličenstvo kniha 2024 za nejoriginálnější vlastnoručně vytvořenou knihu v ojedinělé výtvarně literární soutěži pro děti a mládež. Absolutním vítězem jubilejního 20. ročníku soutěže s největším celkovým počtem bodů se stal kolektiv 4.–5. třídy ze ZUŠ Jedovnice s knihou Herbářovy tajemné rostliny.

Moje Veličenstvo kniha je soutěž v knižní tvorbě určená dětem a mládeži. Zúčastnit se mohou jednotlivci i kolektivy od škol mateřských až po střední. Šestičlenná odborná porota posuzuje úroveň výtvarné a literární složky, zpracování vazby a desek, zapojení přírodních a recyklovaných materiálů, originalitu a celkový dojem. Kromě vítězů jednotlivých kategorií je vyhlášen i absolutní vítěz s největším počtem bodů, který získá titul Veličenstvo kniha.
Zbyněk Zavadil, ředitel EkoCentra Brno a zakladatel soutěže, vyzdvihl originalitu, různorodost a velmi vyrovnanou úroveň soutěžních prací: Letošního 20. ročníku se zúčastnilo 67 úžasných výtvorů od autorů z různých míst České republiky.
Řada mladých tvůrců se tentokrát nechala inspirovat přírodou či jarem a Velikonoci: Chameleon Lili, Příroda není smetiště, Jak se kuřátko ztratilo, Beruška a kamarádi, Otevíráme Jaro… to jsou jen některé názvy těchto originálních soutěžních příspěvků. Pestrá směsice témat zahrnula i knihy plné napětí – například Smrt jako ve filmu, nebo třeba krásné dílko Vlakorelo, zachycující vývoj vlaků na železnici.
Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo v pátek 24. května 2024 ve skvělé atmosféře v inspiračním centru Písečník 94 v Brně.
Vítězné soutěžní práce si zájemci budou moci prohlédnout v galerii na webu EkoCentra Brno, vyhlašovatele této ojedinělé soutěže (více informací na www.ecb.cz).
Akci finančně podpořilo Statutární město Brno a Zásilkovna s.r.o.

Zajímavé informace o soutěži
Moje Veličenstvo kniha je v celé republice ojedinělá výtvarně literární soutěž pro děti a mládež. Soutěž probíhá nepřetržitě od roku 2005, cílem je vlastními silami vytvořit originální knihu.
Soutěž představuje knihu jako soubor náročných uměleckých a řemeslných disciplín, ale současně vysílá ke svým účastníkům přitažlivé poselství: vytvořit vlastní knihu dokáže každý, to nejcennější na ní je osobní vklad a originalita.
_____________­________________________­___________

EkoCentrum Brno je nezisková organizace, které funguje nepřetržitě od roku 1990. Zaměřuje se především na podporu a propagaci zdravého a ekologicky šetrného životního stylu. Provozuje inspirační a osvětové centrum Písečník 94 v Brně. Ke stěžejním aktivitám centra patří také oblíbené zážitkové programy a tematické akce pro rodiny s dětmi. Více informací na www.ecb.cz.

_________________

Tisková zpráva EkoCentra Brno ze dne 1. 2. 2024

Moje Veličenstvo kniha: JUBILEJNÍ 20. ročník unikátní soutěže
EkoCentrum Brno vyhlašuje již 20. ročník výtvarně literární soutěže pro děti a mládež Moje Veličenstvo kniha. Účastníci soutěže přihlašují vlastnoručně vytvořenou originální knihu. podle Kordinátorka soutěže Niki Floriánová připomněla motto soutěže: „Knihu dokáže vytvořit každý, vše potřebné máte u sebe doma!“

Soutěže Moje Veličenstvo kniha se v letošním roce mohou stejně jako v předchozích letech zúčastnit jak jednotlivci, tak i kolektivy do osmnácti let, dolní věková hranice není stanovena. Novinkou posledních ročníků je kategorie AUDIO, do které mohou zájemci přihlásit krátký autorský zvukový snímek.

Kromě vítězů jednotlivých kategorií bude vyhlášen i absolutní vítěz s největším počtem bodů, který získá titul Veličenstvo kniha 2024. Soutěžní příspěvky je možno doručit do 18. 4. 2024.
Soutěž bude jako každoročně zakončena slavnostním vyhlášením výsledků a zahájením výstavy přihlášených prací v inspiračním a zážitkovém centru Písečník 94 v Brně.

„Naším záměrem ani smyslem soutěže není zkoušet děti z pravopisu nebo kreslení, ale dát jim prostor pro sebevyjádření a radost ze svobodné tvorby. Jako každoročně bude pro odbornou porotu jedním z nejvýše ceněných kritérií osobní vklad a originalita,” komentoval vyhlášení letošního ročníku soutěže její zakladatel, ředitel EkoCentra Brno Zbyněk Zavadil.

Zajímavé informace o soutěži
Moje Veličenstvo kniha je u nás ojedinělá výtvarně literární soutěž pro děti a mládež. Soutěž probíhá nepřetržitě od roku 2005 – letos tedy proběhne jubilejní 20. ročník! Cílem je vlastními silami vytvořit originální knihu. Zapojit se mohou jednotlivci i kolektivy. Porota posuzuje úroveň výtvarné a literární složky, zpracování vazby a desek, zapojení přírodních a recyklovaných materiálů, originalitu a celkový dojem. Kromě vítězů jednotlivých kategorií je vyhlášen i absolutní vítěz s největším počtem bodů, který získá titul Moje Veličenstvo kniha.
Soutěž představuje knihu jako soubor náročných uměleckých a řemeslných disciplín, ale současně vysílá ke svým účastníkům přitažlivé poselství: vytvořit vlastní knihu dokáže každý, to nejcennější na ní je osobní vklad a originalita. Rekordní počet přihlášených soutěžních prací v rámci jednoho ročníku dosáhl čísla 133, knihy přicházejí od mladých autorů z celé republiky i ze zahraničí (zvláštní ocenění za knihu z největší vzdálenosti například získala knížka autorek, které žijí v Řecku).

Akci finančně podporuje Statutární město Brno a Zásilkovna, s. r. o.


Kontakt na organizátory soutěže:
EkoCentrum Brno, Písečník 94, 614 00 Brno, e-mail: mvk@ecb.cz. Podrobné informace o soutěži a výstupy předchozích ročníků jsou k dispozici na www.ecb.cz. Aktuální informace přináší FB EkoCentrum Brno.
_____________­_____________________

EkoCentrum Brno je nezisková organizace, které funguje nepřetržitě od roku 1990. Zaměřuje se především na podporu a propagaci zdravého a ekologicky šetrného životního stylu. Provozuje inspirační centrum pro veřejnost Písečník 94 v Brně. Ke stěžejním aktivitám centra patří také zážitkové programy a tematické akce pro děti i dospělé. Více informací na www.ecb.cz.

Kontakt: EkoCentrum Brno, Písečník 94, 614 00 Brno, e-mail: ecb@ecb.cz, www.ecb.cz
Koordinátorka Soutěže: Niki Floriánová
Tel.: 736 518 940, email: mvk@ecb.cz
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist