https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/v-ceskem-brode-liblicich-slavi-130-vyroci-zalozeni-stredni-skoly-3
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Střední odborná škola Český Brod – Liblice: V Českém Brodě – Liblicích slaví 130. výročí založení střední školy

Oslava 130. výročí založení školy proběhne 10. 9. 2016 v Českém Brodě - Liblicích. Oslavy se zúčastní krajský hejtman Ing. Petera, na akci vystoupí regionální umělci a kapely, moderovat bude Zuzana Bubílková. Ve škole proběhnou zajímavé doprovodné akce, výstavy a přednášky.

Oslava 130. výročí založeni školy a 90. výročí otevření nové školní budovy proběhne v sobotu 10. září 2016 v areálu školy v Liblicích u Českého Brodu. Akce je vrcholem Roku oslav 2016, v jehož rámci škola uspořádala řadu akcí pro veřejnost. Oslava výročí začíná v 10 hodin, na pódiu vystoupí Kamil Emanuel Gott, Yvette Gottová, Michal Hudček, Maxíci a českobrodská kapela Celé Znova. Akcí provází moderátorka Zuzana Bubílková. Vystoupení interpretů probíhají po celý den, zároveň v budově školy běží doprovodný program.

Nejzajímavější jsou zcela unikátní rozsáhlé výstavní expozice učebních pomůcek a techniky zahrnující období od padesátých let po současnost. Součástí retro expozice jsou reálná pracoviště učitele, ukazující 5 dekád poválečného vývoje. Dále jsou vystaveny výukové pomůcky zemědělských předmětů, sportovní pomůcky a mnoho dobových materiálů.

Velmi zajímavá je také expozice historických fotografií, které byly před několika lety náhodně objeveny v skrytém půdním prostoru školy. Fotografie byly digitálně zrestaurovány a v prostoru školy jsou vystaveny vůbec poprvé. Na snímcích z jara 1891 jsou zachyceny obce Českobrodska, v mnoha případech jde o vůbec nejstarší existující snímky okolních obcí.

Samostatná expozice je také věnována současnosti školy, jejím oborům a současným vzdělávacím trendům. V této souvislosti také po celý den probíhají odborné přednášky na zajímavá aktuální témata. Vrcholem oslav bude obnovená premiéra historického dokumentárního filmu Majálesy 64-67. Film, který byl nedávno objeven ve škole, mapuje studentské majálesy v uvolněné atmosféře šedesátých let.

Oslavu výročí založení školy zahájí středočeský hejtman Ing. Miloš Petera. Pozvání na akci též přijali: náměstek hejtmana pro oblast školství PaedDr. Milan Němec, náměstek hejtmana pro oblast životního prostředí a zemědělství PhDr. Marek Semerád a další zástupci Středočeského kraje. Dále se oslavy zúčastní také zástupci partnerské školy z Francie. Pozváni jsou též zástupci města Český Brod, ředitelé okolních škol a regionální média.

Celá akce proběhne na rozlehlém areálu školy, pro účely oslav bude ve škole zřízena kavárna, účastníci budou moci poobědvat ve školní jídelně. Pro rodiny s dětmi bude v areálu školy probíhat doprovodný program. Oslav se zůčastní také několik stovek bývalých absolventů školy. Škola při této příležitosti vydala výroční školní almanach, jehož součástí je také kompletní seznam absolventů maturitních oborů.
Jiří Šmejkal, tel: 608144688 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist