Hynek Trojánek "> V Senátu se bude diskutovat o právu žít nedigitálně - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/v-senatu-se-bude-diskutovat-o-pravu-zit-nedigitalne
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Iuridicum Remedium, z. s.: V Senátu se bude diskutovat o právu žít nedigitálně

29. května 2023 | Iuridicum Remedium, z. s.
Autor: Hynek Trojánek, tel: 607249856
„Máme právo žít nedigitálně?“ - to je název semináře, který se uskuteční ve středu 7. června dopoledne v Senátu PČR. Odborníci a odbornice na něm budou diskutovat o digitálním vyloučení a "právu na analog".


Nedávná pandemie COVID-19 jen umocnila tlak na přesun řady aktivit a komunikací do on-line prostoru. Z čím dál více digitalizovaného systému však vypadávají lidé, kteří nemohou či nechtějí využívat některé digitální nástroje.

K problémům, které se digitálně vyloučených lidí týkají, se v první části semináře vyjádří předseda Asociace malých a středních podniků Josef Jaroš, Filip Kruncl z Úřadu práce Kladno, sociolog Petr Lupač, který se problematice digitálního vyloučení a digitální propasti dlouhodobě věnuje v akademické sféře a ředitelka Nadace Krása pomoci, která pracuje zejména se seniory, Soňa H. Morawitzová.

Druhá část semináře se zaměří na řešení problému digitálního vyloučení. Nad tím, zda lze "právo na analog" zakotvit legislativně, se budou v panelu zamýšlet Jan Kudrna, docent Katedry ústavního práva PF UK, náměstek ministra pro legislativu Ondřej Profant, předseda Českého helsinského výboru Václav Vlk a Jan Vobořil, výkonný ředitel organizace Iuridicum Remedium a advokát.

Seminář pořádá Ústavně-právní výbor Senátu České Republiky ve spolupráci s organizací Iuridicum Remedium, která se tématem digitálního vyloučení dlouhodobě zabývá. Na seminář je možné se přihlásit do pátku 2. června na e-mailu pr@iure.org či chalankova@senat.cz.
Hynek Trojánek, tel: 607249856
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist