https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/vernisaz-vystavy-tereza-ricanova-to-je-istanbul
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Xaoxax, z.s.: vernisáž výstavy Tereza Říčanová: To je Istanbul

31. října 2018 | Xaoxax, z.s.
Autor: Klára Zahrádková, tel: 602392104
To je Istanbul – Tereza Říčanová
Tereza Říčanová je ilustrátorka a tvůrkyně populárních příběhů ze života jako je Kozí či Velikonoční knížka nebo Noemova archa. Po výpravné studijní práci Obrazy světa se tentokrát zaměřila na jedno konkrétní místo- Istanbul. Město, kde se kříží kultury východu a západu, kde slunce ozařuje bohaté architektonické skvosty a hlavy mnoha lidí odlišného původu či životního názoru. Tereza Říčanová se do největšího tureckého města vydala dvakrát, aby vše zaznamenala v bohatém barevném toku ilustrací. Na výstavě uvidíte působivé originály ilustrací a i ty co se do knížky nevešly!
Kniha To je Istanbul je dalším pokračováním slavné linie obrazových průvodců po městech, zemích a místech světa pro děti od Miroslava Šaška s názvy To je…. , které v češtině vydává nakladatelství Baobab.
Přijďte se podívat co vše je Istanbul!
Vernisáž ve středu 14. listopadu, od 16.30 malá dílna pro děti s autorkou, v 18.30 zahájení výstavy a komentář autorky k zážitkům z Istanbulu. Druhá dílna pro děti s autorkou proběhne 8. prosince. Prosíme rezervujte si účast na dílně na xaoinfo@gmail.com.
Výstava potrvá do 11. prosince.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist