Dita Laura Michaličková "> Volby 2021 a transporty zvířat - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/volby-2021-a-transporty-zvirat
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Společnost pro zvířata: Volby 2021 a transporty zvířat

Kruté dálkové transporty s tzv. hospodářskými zvířaty probíhají několik desetiletí. V období socialismu byla tato zvířata v ohromném množství přepravována vlaky, dobytčáky, do spřátelených komunistických zemí. Po roce 1990 se nemorální přeprava zvířat přesunula na silnice.

Zemědělští ministři, kteří od té doby v čele ministerstva působí: za KDU-ČSL, ODS, Hnutí Ano, ČSSD, bezohledné dálkové transporty dále podporují a uzavírají další a další smlouvy.

A to navzdory jasným důkazům o ohromném utrpení zvířat, o porušování legislativy a o neschopnosti vlád a EU zajistit zvířatům ochranu, zabránit jejich strádání a místo zvířat exportovat maso, živočišné potraviny nebo genetický materiál.

Podle našich zkušeností to jsou z větších stran pouze Česká pirátská strana a Strana zelených, které podporují zákaz krutých transportů zvířat.

Účast při volbách je důležitá, nezbytná. Každý se rozhodujeme podle jednoho nebo více kritérií či našich potřeb. Strádající zvířata mají jedinou naději v lidech se srdcem „na pravém“ místě.

Zkusme při volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR 2021 upřednostnit strany či koalice, kterým není osud zvířat lhostejný. Děkuji Vám

Dita Laura Michaličková, statutární zástupkyně Společnosti pro zvířata
www.stoptransport.cz, www.spolecnostprozvirata.cz

příspěvek na You Tube: Volby 2021 a transporty zvířat https://youtu.be/sOrB2dbv_iY

další informace např. www.volimprozvirata.cz

Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist