https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/vyberte-si-na-padesati-akcich-muzete-poznat-tajemny-zivot-netopyru
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Česká společnost pro ochranu netopýrů a Agentura ochrany přírody a krajiny ČR: Vyberte si: na padesáti akcích můžete poznat tajemný život netopýrů

Malí i velcí mají opět šanci seznámit se s pozoruhodným světem létajících savců. Od 9. srpna až do začátku října 2018 se uskuteční série osvětových akcí v rámci Mezinárodní noci pro netopýry, letos již po dvaadvacáté. Přednášky, promítání, ukázky moderních výzkumných metod, hry pro děti a blízká setkání s živými netopýry čekají návštěvníky na 52 místech po celém území ČR.

„Mnoho druhů netopýrů dnes využívá úkryty v lidských stavbách či ve stromech v parcích a zahradách. Lidé tak s netopýry žijí takřka pod jednou střechou a někdy mají z jejich přítomnosti zbytečné obavy. Netopýří noci jsou dobrou příležitostí, jak široké veřejnosti přiblížit vlastnosti těchto zajímavých živočichů a zároveň ukázat, že soužití s netopýry zdaleka nemusí představovat problém,“ říká Daniel Horáček z České společnosti pro ochranu netopýrů, který je hlavním koordinátorem akce v ČR.

Mezinárodní noc pro netopýry se těší velkému ohlasu dětí i dospělých. Jedinečnou šanci prohlédnout si zblízka tajuplné noční tvory si u nás každoročně nenechají ujít tisíce návštěvníků. „Organizátoři akcí přichystali i na letošní rok bohatý program. Lidé se mohou těšit na populárně naučné přednášky s promítáním filmů, ukázky odchytu do sítí či sledování netopýrů pomocí ultrazvukového detektoru. Již tradiční součástí jsou také zábavné úkoly a soutěže pro děti. Na většině míst očekává návštěvníky atraktivní setkání s živými netopýry – ať již ochočenými trvale hendikepovanými jedinci, nebo se zvířaty odchycenými přímo v terénu,“ doplňuje Eva Cepáková z ČESON.

„Všech 27 druhů našich netopýrů odborníci pravidelně monitorují na zimovištích či v letních koloniích. Základní údaje o jejich výskytu tedy máme. Netopýří noc pro nás ale představuje šanci ukázat veřejnosti, co pro ochranu těchto vzácných létajících savců děláme. Budeme rádi, když nás lidé upozorní, pokud netopýry někde objeví,“ komentuje zapojení Agentury ochrany přírody a krajiny ČR do pořádaných akcí Karolína Šůlová.

Seznam všech akcí najdou zájemci na webových stránkách www.ceson.org.
Eva Cepáková, Karolína Šůlová, tel: 732 615 295, 724 102 406 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist