https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/vystava-ozveny-tabooku-sophia-martineck
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Xaoxax, z.s.: Výstava Ozvěny Tabooku: Sophia Martineck

6. října 2018 | Xaoxax, z.s.
Autor: Klára zahrádková, tel: 602392104
Nestihnete Tabook? Nebo si ho chcete připomenout? Alespoň malá část z mezinárodního festivalu malých a středně velkých nakladatelů v Táboře bude již tradičně přesunuta do Xao. Letos se mimo knižních novinek můžete těšit na výstavu Sophie Martineck.
Sophia Martineck (*1981) je berlínská ilustrátorka, designérka a komiksová kreslířka. Studovala vizuální komunikaci a ilustraci v Berlíně, New Yorku a Liverpoolu. Pracuje pro širokou škálu mezinárodních i německých klientů (včetně The New Yorker, The Financial Times a Le Monde). Je spoluzakladatelkou a členkou ženské umělecké skupiny Spring (od roku 2004), která každoročně vydává stejnojmenný feministický komiksový magazín. Jeho aktuální číslo je právě vystaveno v berlínské galerii Ministerium für Illustration. Sophia ilustrovala například tyto knihy: Die Geschichte der Welt (Ewald Frie, 2017), Hansel e Gretel (Canicola Edizioni, 2017), The Adventures of Sherlock Holmes by Arthur Conan Doyle (Rockport Publishers, 2014), Die Fliege (Die Tollen Hefte 40, Büchergilde Gutenberg, 2013), Hühner, Porno, Schlägerei (Avant-Verlag, 2012). S Henningem Wagenbrethem a dalšími spolupracovali na divadelním představení Piraten! Piraten! pro berlínské Theater o.N., ­které společně doprovázeli na harfu a mandolínu a ilustrovali pomocí barevných stínoher. V Xao budou vystaveny její grafické listy, kresby pastelkami a papírové vystřihovánky. Subtilní kresby tužkou je možné vidět pouze na výstavě Táboře.
Srdečně zveme na vernisáž výstavy, která proběhne ve čtvrtek 11. října od 18ti hodin. Výstava potrvá do 9. listopadu, následovat budou obrazy Terezy Říčanové z knihy To je Instanbul, která právě vychází v nakladatelství Baobab.
Xaoxax je galerie a knihkupectví na Krymské ulici v Praze. Věnujeme se pořádání výstav zejména z oblasti knižní kultury, ilustrace a grafiky. Pořádáme výtvarné dílny pro děti, laickou i odbornou veřejnost, čtení, prezentace a křty knih. Naše knihovna je zaměřená na obrazovou knihu a komiks. Prezentujeme české i zahraniční autory, jak zavedené, tak i studenty nebo zajímavé amatéry, zviditelňujeme malé začínající nakladatele.
Klára zahrádková, tel: 602392104 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist