https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/vystava-s-pribehy-mist-ktera-zachranili-dobrovolnici
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Hnutí Brontosaurus: Výstava s příběhy míst, která zachránili dobrovolníci

23. února 2020 | Hnutí Brontosaurus
Autor: Lucie Nádeníková, tel: 725388972
Ve středu 19. února začala vernisáží výstava Příběhy nadšení – příběhy míst. Je poděkováním za práci dobrovolníků, vznikla k oslavě 45 let Hnutí Brontosaurus a navázala na příběhy dobrovolníků z roku 2014. Obě výstavy můžete navštívit až do 6. února v prostorech atria Fakulty sociálních studií (FSS) Masarykovy univerzity v Brně.

Tato unikátní výstava zachycuje místa, o která se dlouhodobě starají dobrovolníci. Komise v soutěži Příběhy nadšení – příběhy míst vybrala z desítek inspirativních míst 12 nejzajímavějších. Jejich příběh zpracovali přímo lidé, kteří na jednotlivých místech pomáhají. A všechny tyto příběhy vám přináší právě putovní výstava, kterou nyní můžete navštívit v Brně. O dalších zastaveních budeme informovat na stránkách www.pribehy-nadseni.cz, kde také všechny příběhy najdete v online podobě.

Slavnostní zahájení putovní výstavy

Vernisáž, které se zúčastnilo na 70 lidí, navštívili i významní hosté. Program zahájil doc. Karel Ctibral – vedoucí katedry Environmentálních studií na FSS a Ceny Brontosaura pak předával předseda Jihomoravské rady dětí a mládeže Michal Truhlář a předsedkyně Hnutí Brontosaurus Kristina Studená. Ke slavnostně uvolněné atmosféře vernisáže přispěla kromě desítek dobrovolníků z oceněných lokalit i Neoveská cimbálová muzika.

Děkujeme všem, kteří pomohli svou prací na konkrétních lokalitách. A děkujeme i finančním podporovatelům včetně partnera projektu - Jihomoravského kraje.

I vy můžete pomáhat na místech s příběhem

Hnutí Brontosaurus právě zahájilo svou sezonu jarních zážitkových a dobrovolnických akcí, na které se můžete přihlásit. A tyto „víkendovky“ pořádáme i na většině míst z výstavy. Můžete si vybrat na www. brontosaurus.cz.


Fotky z vernisáže naleznete na: http://bit.ly/Vernisaz_Pribehy_nadseni
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist