https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/xv.chrudimska-muzejni-noc.kapucin-spioni-i-velke-pradlo
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi: XV. Chrudimská muzejní noc. Kapucín, špioni i velké prádlo

15. května 2019 | Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi
Autor: Břetislav Oliva, tel: 778 712 531
V pátek 24. května 2019 vypukne ve všech třech chrudimských muzeích již XV. Chrudimská muzejní noc. Na návštěvníky jako obvykle čeká, vedle volného vstupu do všech expozic, mnoho zábavných úkolů i několik novinek jako je třeba představení nově obměněné expozice Muzea barokních soch nebo vernisáž zbrusu nové výstavy Regionálního muzea s názvem Velké prádlo.

XV. Chrudimská muzejní noc bude v Regionálním muzeu v Chrudimi zahájena vernisáží výstavy Velké prádlo v 18.00 hodin. Během vernisáže vystoupí děti ze ZUŠ Chrudim s pásmem písní na téma praní. Po celou muzejní noc budou v budově Regionálního muzea pro návštěvníky připraveny úkoly na téma velké prádlo. V přednáškové místnosti muzea si pak bude možné zakoupit přírodní mýdla vyrobená firmou Š.IVA ze Slatiňan a také si poslechnout, jak se tato, čistě přírodní, mýdla vyrábí.

V Muzeu barokních soch budou návštěvníci moci obdivovat nově obměněnou expozici a zavítat i tam, kam se při běžné prohlídce nedostanou. Bohatý program pro celou rodinu ve znamení tajemna a plný nejrůznějších hádanek a úkolů, budou rámovat představení oblíbeného loutkářského souboru Ahoj se stínovým představením Jak Kapucín zachránil dobrou náladu. Představení se budou konat v 19, 20 a 21 hodin.


Muzeum loutkářských kultur návštěvníky pozve za stíny událostí. Všichni se stanou na malý moment špióny a rozkryjí souvislosti zločinu, který zahýbal s osudy miliónů lidí a celými dějinami 20. století. Kromě stálé expozice budou moci návštěvníci vystoupat i na věž nebo obdivovat krásu nasvíceného Mydlářovského domu z terasy za blokem muzejních domů. Zde si návštěvníci budou také moci zahrát zajímavou hru z bojišť 1. světové války plnou náhod a zvratů. Připraven bude také kreativní tematický workshop pro všechny tvořivé ruce.

Chrudimská muzejní noc letos přivítá návštěvníky v pátek 24. května od 18 do 23 hodin, vstup je jako obvykle zdarma.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist