https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zahajeni-twinningoveho-projektu-phare-implementace-ramcove-smernice-o-vode-v-utery-17-zari-na-mzp
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MŽP ČR: Zahájení twinningového projektu Phare "Implementace Rámcové směrnice o vodě" v úterý 17. září na MŽP

16. září 2002 | MŽP ČR
Twinning má České republice pomoci uvést do praxe Rámcovou směrnici o vodě”
Dne 17. září 2002 se uskuteční oficiální zahájení twinningového projektu Phare “Implementace Rámcové směrnice o vodě”, který řeší konsorcium členských států pod vedením Velké Británie ve spolupráci s Rakouskem, Francií a Německem. Projekt bude realizován v období květen 2002 – prosinec 2003. Koordinuje jej Ministerstvo životního prostředí, odbor ochrany vod.

Slavnostní zahájení proběhne na MŽP za účasti ministra životního prostředí RNDr. Libora Ambrozka, lorda Whitty of Camberwell - parlamentního podtajemníka pro životní prostředí Velké Británie, Sira Johna Harmana – ředitele Agentury pro životní prostředí Anglie a Walesu, zástupce Delegace Evropské komise v Praze a zástupců britské, rakouské, francouzské, německé a dánské ambasády. Za českou stranu se zúčastní zástupci Ministerstva zemědělství, Ministerstva životního prostředí a dalších institucí působících v oblasti ochrany vod.

Předvstupním poradcem je pan James Hunt z Agentury pro životní prostředí Anglie a Walesu, který bude působit na MŽP po dobu 20 měsíců. Jeho spolupracovnicí je paní Sylvie Jego z Francie, která má také úlohu “předvstupního poradce”.

Projekt má šest hlavních úkolů:
§ Revize Implementačního plánu pro Rámcovou směrnici o vodě.
§ Příprava návrhu sekundární legislativy.
§ Příprava pilotního plánu povodí (Povodí řeky Orlice).
§ Navržení vynucovacích postupů.
§ Rozvoj systémů na monitorování životního prostředí.
§ Konzultace se zájmovými skupinami.

Obecná informace o formě projektů EU Phare - twinning
Twinningové projekty jsou zaměřeny na řešení specifických témat členskými zeměmi EU a poskytnutí pomoci kandidátským zemím při plnění závazků vyplývajících z budoucího členství v EU. Projekty mohou řešit jak přijímání legislativy Společenství (acquis communautaire), tak schopnosti ji aplikovat. Příjemcem twinningů jsou státní a regionální instituce. Vlastní pomoc má obvykle formu působení expertů (tzv. předvstupních poradců) z členských zemí EU v příslušných institucích kandidátských zemí po dobu minimálně 12 měsíců. Tito předvstupní poradci jsou podporováni dalšími krátkodobými specialisty z jejich domovských států. Další podrobnosti o twinningových projektech Phare lze nalézt na webové stránce Evropské komise:
http:// europa.eu.int/comm/enlargement/pas/twinning.htm
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist