https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zahranicni-dobrovolnici-budou-renovovat-prostor-prazske-alty
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Zahraniční dobrovolníci budou renovovat prostor pražské Alty

Mexiko, Španělsko, Rusko, Taiwan, Turecko, Německo – ze všech koutů světa se ve dnech 30. 7. - 11. 8. sjedou dobrovolníci, aby se v rámci krátkodobého dobrovolnického projektu, tzv. workcampu, podíleli na renovaci prostor pro pražskou uměleckou skupinu Alta.

Alta je multikulturní centrum a tvůrčí hub se zaměřením na současný moderní tanec. Ve 4 industriálních halách v Holešovicích se nachází divadlo, zkušebny pro umělecký výstup, tvořivé workshopy či ateliéry. A právě zde se bude pracovat. Alespoň jeden týden, druhou část workcampu budou dobrovolníci pomáhat v dalších prostorách patřících Altě v malé vísce ležící poblíž řeky Sázavy, v Budčicích.

Letní workcampy se v posledních letech stávají stále populárnější. Představující atraktivní možnost aktivní dovolené, jejíž náplní je obecně prospěšná práce společně s mezinárodním týmem lidí různého věku, národnosti, rasy či náboženského vyznání. Kromě práce, která je bez nároku na finanční odměnu, mají dobrovolníci též příležitost seznámit se s místní komunitou a poznávat Českou republiku z jiného úhlu než běžný turista. Práce v mezinárodním kolektivu navíc pomáhá překonávat bariéry, navazovat nová přátelství a bojovat proti rasismu a xenofobii.

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy, které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí průměrně pět set českých dobrovolníků.

Kontaktní osoby a více informací
Pokud byste se rádi s dobrovolníky setkali, není nic jednoduššího než kontaktovat vedoucí celého campu z INEX-SDA, kteří budou dobrovolníky na projektu provázet a určitě se vám budou ochotně věnovat (tereza.likarova@seznam.cz, adelahorakova@gmail.com).

Více informací o workcampech a dobrovolnictví naleznete na stránkách www.inexsda.cz, více o uměleckém studiu Alta pak na webu-www.studioalta.cz.

Ilustrační fotografie (snímky z loňské realizace projektu, archiv INEX-SDA):
https://drive.google.com/drive/folders/1PzUsKd_60xfhmmqSaFcvZm3Pd6iB-2kO?usp=sharing
Tereza Likarová, vedoucí workcampu tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Setkání s přírodou

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist