https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zahranicni-dobrovolnici-opet-okusi-komunitni-zivot-camphillu-2
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Zahraniční dobrovolníci opět okusí komunitní život Camphillů

10. července 2019 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Eliška Haumerová, vedoucí workcampu , tel: 776748203720 478 884
Ve dnech 14. 7. - 27. 7. 2019 se v Českých Kopistech uskuteční mezinárodní workcamp pro dobrovolníky. Ve spolupráci s neziskovou organizací INEX-SDA budou mít dobrovolníci možnost podílet se na chodu camphillského společenství, zejména prací na farmě, kterou spolek provozuje.

Dobrovolníci z Taiwanu, Turecka, Kanady, Mexika, Itálie, Jižní Koreje a Španělska budou ve všední dny pracovat 6 hodin denně na polích, kde budou zejména plít a sklízet zeleninu. Víkendy budou mít volné. Spolu s nimi se projektu účastní dva campleadři, také dobrovolníci, kteří budou (kromě práce na poli) zajišťovat hladký průběh celého projektu a komunikaci mezi dobrovolníky a partnerskou organizací. „Workcampy nabízejí jedinečnou možnost, jak skloubit poznání cizí země, setkání s vrstevníky z různých koutů světa a práci na smysluplném projektu. Jsou ideální příležitostí pro vzájemnou kulturní výměnu jak mezi dobrovolníky navzájem, tak s místními lidmi. Dobrovolníci si během workcampu zlepší své jazykové schopnosti, vyzkouší si práci v týmu a komunikaci s lidmi z odlišných zemí,“ říká Aneta Slavíčková z organizace INEX-SDA.

Partnerskou organizací je spolek Camphill na soutoku. Jedná se o společenství, které vytváří a poskytuje lidem se speciálními potřebami možnost učit se, pracovat a společně žít v přátelském a respektujícím prostředí s majoritní společností. Společenství nabízí službu Chráněného bydlení a provozuje Centrum denních služeb. Komunitní život camphillů je založen na křesťanských ideálech a učení filosofa Rudolfa Steinera. Nedílnou součástí je také organické a biodynamické zemědělství.

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (krátkodobé dobrovolnické projekty), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty do zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí průměrně pět set českých dobrovolníků.

Autor: Eliška Haumerová

Ilustrační fotografie (projekt Camphill v roce 2018):
https://drive.google.com/drive/folders/1M5VlCgrFKhm_iYHzRT6zJI13sRwXI1z5?usp=sharing

Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist