https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zahranicni-dobrovolnici-opet-prijeli-pomoci-zrenovovat-holesovicky-kulturni-hub-studio-alta
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Zahraniční dobrovolníci opět přijeli pomoci zrenovovat holešovický kulturní hub Studio ALTA

13. srpna 2019 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Eva Macková, tel: +420 222 362 715
Tvořivé prostory Studia ALTA v srpnu opět čeká neobvyklá péče – zahraniční dobrovolnice a dobrovolníci z 5 zemí se již třetím rokem sjeli do Holešovic, aby zde ve dnech 12. - 18. 8. 2019 společně s místními zrenovovali známé pražské kulturní centrum a připravili jej na další sezónu.

Studio ALTA provádí každoročně během letní pauzy renovaci, během níž dojde ke zvelebení, zútulnění a revitalizaci celé Alty po uplynulé sezóně a připraví se na sezónu nadcházející. A díky spolupráci s organizací INEX – Sdružení dobrovolných aktivit již třetím rokem bude tým pracovníků ALTY v létě obohacen o mezinárodní výpomoc.

Dobrovolníci z Ukrajiny, Itálie, Finska, Hong Kongu a Německa se pod vedením zkušených techniků zhostí celé řady úkolů. Čeká je vymalování divadla, sázení keřů, květin, bylinek ve dvoře, oprava laviček, židlí, stolů, přemalování a domalování venkovní navigace do Studia Alta, luxování vysokých trámů v prostoru kavárny, instalace světel. Koncem července pak Studio ALTA bylo postiženo povodní, takže dobrovolníci se budou též podílet na úklidu a likvidací následků vytopení.

Dobrovolníky ale nečeká jen dřina. Díky projektu se seznámí s řadou lidí z divadelní a taneční scény a poznají zákulisí fungování špičkového kulturního centra, které poslední dekádu oživuje průmyslovou oblast Holešovic. Ve volném čase budou moci objevovat kouzlo Prahy, vyrazit na výlet, sportovat nebo jen tak trávit čas spolu v nedaleké Stromovce.

Cílem Studia ALTA je poskytnout lidem zabývajícím se nekomerční uměleckou činností, kteří společně rozvíjejí a sdílí své poznatky s experimentální soudobou uměleckou tvorbou, prostor pro výkon těchto uměleckých aktivit, zprostředkovávat výměny informací a poznatků v této oblasti, jakož i provozovat volnočasové aktivity obyvatel Prahy.

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (dobrovolnické projekty), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí průměrně pět set českých dobrovolníků.

Ilustrační fotografie (snímky z realizace projektu v předcházejících letech):
https://drive.google.com/drive/folders/1aQ7tjpqHUN_8XWpWnSAvJw08cuPpHQnL?usp=sharing
Eva Macková, tel: 420 222 362 715
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist