https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zahranicni-dobrovolnici-prijedou-do-jizbic-pomahat-organizovat-letni-tabor-pro-mladistve-s-postizenim
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Zahraniční dobrovolníci přijedou do Jizbic pomáhat organizovat letní tábor pro mladistvé s postižením

V rámci mezinárodního dobrovolnického projektu, tzv. workcampu, proběhne v Jizbicích od 18. srpna do 24. srpna tábor pro mladistvé s mentálním a tělesným postižením. Do České republiky přijedou pomáhat dobrovolníci z Mexika, Španělska, Taiwanu, Francie a Řecka. Na pořádání projektu se podílí Centrum pro všechny ve spolupráci s organizací INEX-Sdružení dobrovolných aktivit.

Tématem letošního tábora budou Hry bez hranic, což má několik aspektů. „Naše skupina bude složená z pracovníků, dobrovolníků a dětí se znevýhodněním a to bez ohledu na jakákoliv omezení. Jde o tábor bez bariér. Dalším aspektem bude jazyková a kulturní hranice ze strany dobrovolníků, kteří přijedou z různých koutů světa. Tu také chceme překlenout společnými hrami. A posledním aspektem je soutěživost a hravost. Půjde o různorodou skupinu, kterou spojuje jeden společný zájem, a to užít si společný čas na maximum,“ říká vedoucí workcampu Barbora Vlasatá.

„Pro dobrovolníky připravujeme i doprovodné aktivity, aby si s prací užili i zábavu a měli možnost poznat zemi, ve které se workcamp koná. Jelikož před začátkem samotného tábora budeme mít pár dní volného času na stmelení kolektivu, rozhodli jsme se pro dobrovolníky naplánovat několik výletů. Chtěli bychom s nimi navštívit třeba Prahu, Poděbrady nebo Český Krumlov a samozřejmě výlety v okolí Jizbic, kde se tábor koná.“ doplňuje druhá vedoucí workcampu Romana Broftová.

Centrum pro všechny z Nymburka pořádá tábory v Jizbicích pro děti a mladistvé s postižením již několik let. Vedle workcampů se zde během léta konají i další projekty. Více informací naleznete na internetových stránkách Centra pro všechny (http://centrumprovsechny.cz/)

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (dobrovolnické projekty), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí průměrně pět set českých dobrovolníků.

Ilustrační fotografie (snímky z realizace projektu v minulém roce, archiv INEX-SDA):
https://drive.google.com/drive/folders/1OiHoEDBsa90Mc6Hw8f7xz1qI1UXvTN87?usp=sharing
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist