https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zahranicni-dobrovolnici-prijeli-do-kadane-ucit-deti-anglicky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Zahraniční dobrovolníci přijeli do Kadaně učit děti anglicky

Ve dnech 12. - 26. 8. bude 5 dobrovolníků z Tchaj-wanu, Mexika, Itálie, Portugalska a Španělska v severočeském městě Kadani, aby pomáhali organizátorům z kadaňské organizace RADKA při výuce angličtiny na dětských táborech. Již čtvrtým rokem tak pokračuje spolupráce mezi dobrovolnickou organizací INEX-SDA a veřejně prospěšnou organizací RADKA, která se snaží pomoci dětem při výuce angličtiny a v uvědomění si celosvětové sounáležitosti.

Organizace RADKA připravuje na dobu workcampu dva tábory, které jsou zaměřeny na výuku angličtiny. V prvním týdnu workcampu dobrovolníci tráví čas s dětmi na příměstském táboře v provozovně RADKA. Dobrovolníci zde mají na starost přípravu volnočasových aktivit (hry, výtvarné činnosti, tanec a interaktivní lekce angličtiny). Druhý tábor, nazvaný „Cesta kolem světa“, se uskuteční na tábořišti nedaleko obce Kotvina. Dobrovolníci budou spolupracovat s místními lektory na každodenním programu pro děti. Program bude sestávat například z výletů, plavání, sportovních soutěží, táborového ohně. Zahraniční dobrovolníci tak budou mít mimořádnou příležitost poznat, jak se organizují letní dětské tábory v České republice. A místní děti se naopak dozvědí mnohé o zemích zahraničních dobrovolníků skrze interaktivní hry. Dobrovolníci budou mít též mít volný čas, který mohou využít například k návštěvě Karlových Varů nebo hradu Loket.

Organizace RADKA poskytuje v městě Kadaň a v jeho blízkém okolí péči v oblasti vzdělávání, volného času, sociálních služeb a dobrovolnictví. Jejich hlavním zaměřením je zejména práce s rodiči a jejich dětmi, kdy organizují různorodé akce - od plavání pro těhotné ženy po školní klub, který funguje jako školní družina. Každoročně také organizuje příměstské tábory či tábory v přírodě pro děti ve věku od 6 do 15 let.

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (dobrovolnické projekty), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí průměrně pět set českých dobrovolníků.

Ilustrační fotografie (snímky z loňské realizace projektu, archiv INEX-SDA):
https://drive.google.com/drive/folders/1q7oecR-jLETbSPp-mux8JEyQGw1I2U1X?usp=sharing
Hanka Vodrážková, ředitelka organizace RADKA, tel: 737 734 716 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist