https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zahranicni-dobrovolnici-se-zapoji-do-priprav-festivalu-rockove-leto-na-mzi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Zahraniční dobrovolnící se zapojí do příprav festivalu Rockové léto na Mži

Letos v srpnu se poprvé uskuteční mezinárodní dobrovolnický projekt (tzv. workcamp) ve vsi Kozolupy u Plzně. Obec, která se pyšní oceněním vesnice roku 2017 za svůj společenský život, pořádá 31. 8. již po páté festival Rockové léto na Mži a letos se do příprav zapojí i mezinárodní dobrovolnická skupina.

Workcamp se zde bude konat od 23. 8. až 2. 9. Dobrovolníci budou mít za úkol kromě příprav rockového festivalu také pomoc s údržbou kostela nebo se zapojí do oplocování místního sadu. Kromě pracovní náplně se počítá i se zapojením dobrovolníků do společenského života ve vesnici. „Máme v plánu uspořádat mezinárodní večeři pro celou vesnici, fotbalový turnaj anebo připravit volnočasové aktivity pro příměstský tábor, který se zde v té době koná,” říká vedoucí workcampu Jonáš Kadlečík. „Cílem workcampu kromě provedení zmíněných prací je také, aby se naši dobrovolníci seznámili s českou kulturou, životem na vesnici a poznali krásy daného regionu. Za tímto účelem jsme sestavili volnočasový program plný her, vzdělávacích aktivit i výletů,” uvádí vedoucí projektu Tereza Lepková.

Projekt se uskuteční pod záštitou místní akční skupiny MAS Radbuza a obce Kozolupy. Cílem MAS Radbuzy je ochrana regionálních hodnot, jako je například zachování přírody, bohaté kultury a zdravého životního prostředí a podpora občanů i iniciativ na místní a regionální úrovni.

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (dobrovolnické projekty), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí průměrně pět set českých dobrovolníků.

Ilustrační fotografie (archiv INEX-SDA):
https://drive.google.com/drive/folders/1yhrXt3ebR_J5tLpApEQvvy5bF6_JWvtU?usp=sharing
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist