https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zamestnanci-tesco-mohou-vyuzit-dva-placene-dny-na-dobrovolnicke-aktivity.maloobchodnik-tim-rozsiruje-moznost-podpory
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Tesco Stores ČR a.s: Zaměstnanci Tesco mohou využít dva placené dny na dobrovolnické aktivity. Maloobchodník tím rozšiřuje možnost podpory lokálních komunit

20. července 2023 | Tesco Stores ČR a.s
Společnost Tesco nabízí svým zaměstnancům možnost strávit dva pracovní dny ročně dobrovolnickými aktivitami, tyto dny jsou zaměstnancům plně hrazené. Tesco tím rozšiřuje své možnosti podpory lokálních komunit, kdy k programu Vy rozhodujete, my pomáháme, který poskytuje finanční granty k rozvoji lokálních neziskových organizací, přidává možnost přímého zapojení svých zaměstnanců do pomoci komunitám.
Maloobchodník podporuje širokou škálu dobrovolnických aktivit a navázání dlouhodobé spolupráce s neziskovými organizacemi, které se zaměřují na různé oblasti pomoci jako je ochrana životního prostředí, podpora místních škol či dětských domovů, pomáhání seniorům, podpora zvířecích útulků a mnoho dalších. Společnost tak naplňuje svůj závazek být dobrým sousedem v místě svého podnikání.
„V Tesco věříme, že dobrovolnictví je klíčovým prvkem budování silnějších a zdravějších komunit. Jsem pyšná na naše zaměstnance, kteří se dobrovolnicky angažují a pomáhají těm, kteří to nejvíce potřebují,“ říká Katarína Navrátilová, generální ředitelka Tesco pro Českou republiku.
Od ledna do června letošního roku využilo možnost strávit den dobrovolnickými aktivitami již 152 zaměstnanců napříč všemi regiony, kde Tesco působí, to se rovná více než 1200 hodinám práce pro charitativní organizace.
Jedním z příkladů úspěšné spolupráce je partnerství Tesca s Českou federací potravinových bank. V rámci této spolupráce chodí zaměstnanci Tesca pravidelně pomáhat do centrálních i regionálních skladů potravinových bank, kde třídí potraviny a připravují balíčky pro potřebné.
V rámci společenské odpovědnosti se Tesco dlouhodobě zaměřuje na pomoc komunitám. Jen v roce 2022 na podporu veřejně prospěšných projektů maloobchodník věnoval 6 300 000 korun. Mezi hlavní projekty společnosti v této oblasti patří grantový program Vy rozhodujete, my pomáháme, pravidelné potravinové sbírky, darování potravinových přebytků a dobrovolnické aktivity.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist