Břetislav Oliva "> Zažijte chrudimská muzea jinak! - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zazijte-chrudimska-muzea-jinak
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi: Zažijte chrudimská muzea jinak!

25. května 2022 | Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi
Autor: Břetislav Oliva, tel: 778 712 531
V pátek 3. června 2022 proběhne již XVII. Chrudimská muzejní noc. Od 18 do 23 hodin si budou moci návštěvníci zdarma prohlédnout všechna tři chrudimská muzea i jejich expozice a užijí si bohatý doprovodný program.

Chrudimská muzejní noc je každý rok skvělou příležitostí podívat se na chrudimská muzea doslova a do písmene v jiném světle. I letos na návštěvníky čekají dosud neobjevená zákoutí historických muzejních budov, výtvarné dílny, při nichž budou moci malí i velcí uplatnit svoji kreativitu, hry s historickou tématikou, ale i bluesový koncert nebo premiéra nového animovaného filmu. Letošní Muzejní noc bude také svým způsobem výjimečná, neboť hned dvě chrudimská muzea slaví v letošním roce významná jubilea.
Regionální muzeum v Chrudimi si v letošním roce připomíná 130. výročí od svého založení a svým návštěvníkům během večera nabídne vedle prohlídky svých historických prostor a muzejní expozice i program pro dětské návštěvníky. Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi slavící v letošním roce padesáté výročí od svého otevření, si u příležitosti Muzejní noci připravilo rovněž kreativní workshop pro všechny generace a návštěvníkům prohlídku Magického světa loutek zpříjemní bluesový koncert skupiny Janovec a Čilimník na terasách Mydlářovského domu. Tento den také loutkářské muzeum spouští již třetí kolo návštěvnické soutěže s loutkami ve výlohách chrudimských obchodů.
V Muzeu barokních soch se návštěvníci dočkají premiéry nového propagačního animovaného filmu „O třech ztracených hlavách kapucína Fortunáta“ a po jeho zhlédnutí si budou moci projít muzeum při Fortunátově hře. Po celou muzejní noc budou pro malé i větší návštěvníky připravené dílničky a případné dotazy týkající se muzea zodpoví zvědavcům sám Fortunát osobně.
Vstup na XVII. Chrudimskou muzejní noc, na jejíž organizaci se společně podílí všechny tři místní muzejní instituce, je jako každoročně zdarma.
Břetislav Oliva, tel: 778 712 531
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist