https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/cr-bude-chtit-vyjmout-z-patecni-rady-eu-mozne-zastropovani-cen-plynu-z-ruska
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

ČR bude chtít vyjmout z páteční Rady EU možné zastropování cen plynu z Ruska

7.9.2022 13:59 | PRAHA (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Česká republika se pokusí vyjmout otázku možného zastropování cen plynu z Ruska z programu pátečního jednání ministrů zemí EU odpovědných za energetiku. Na dnešním zasedání senátního výboru pro hospodářství to řekl ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN). Podle něj jde spíše o politický nástroj, nikoliv o řešení současné energetické krize v Evropě. V pátek chce ministr jednat například o oddělení cen elektřiny a plynu, daňových změnách pro výrobce a distributory energií nebo o emisních povolenkách.
 

"Podle mě je to nekonstruktivní návrh. Jde spíše o další variantu sankcí vůči Rusku než o aktuální řešení energetické krize v Evropě. A my nyní nechceme připravovat další sankce, ale řešit situaci s energiemi," řekl Síkela. Česko se proto jako předsednická země pokusí otázku možného zastropování cen ruského plynu vyjmout z pátečního mimořádného jednání Rady EU v Bruselu.

Evropští ministři by v pátek podle Síkely měli diskutovat o několika variantách řešení krize. Česko bude chtít na jednání zařadit například tzv. iberijský model, který by na trhu odděloval ceny elektřiny a plynu. Podle českého ministra by to pomohlo především v případě elektřiny, jejíž ceny by se podle jeho odhadu mohly snížit na úroveň asi 200 až 400 eur za kilowatthodinu. Naopak v případě plynu by ceny nejspíš zůstaly na podobné úrovni jako nyní. Síkela zároveň ale upozornil, že tento model může vést k větší spotřebě plynu, což by v případě silnější zimy mohlo ohrozit zásoby v Evropě.

Další možnost navrhuje Evropská komise, která chce zastropovat ceny u některých levnějších zdrojů energií, jako jsou například jaderné elektrárny. Variantou jsou podle Síkely také daňové úpravy pro výrobce a distributory energií.

Síkela chce v pátek otevřít i diskusi o možnosti omezení prodejů emisních povolenek. Podle něj by například roční omezení programu s povolenkami neznamenalo odklonění od klimatických cílů EU. "Situace je mimořádná, proto by šlo také o mimořádné opatření," zdůraznil. Zároveň však dodal, že nedává možnosti omezení programu s emisními povolenkami velké šance, protože je proti tomu Evropská komise.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (57)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Anyr

Anyr

7.9.2022 16:28
Mě snad šálí zrak.
Odpovědět
pp

pavel peregrin

7.9.2022 16:29
Jak je to možné? Přece žádný plyn z Ruska nepotřebujeme, alespoň dle příspěvků zde na diskuzích, tak proč s tím takové ciráty?
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

7.9.2022 16:52 Reaguje na pavel peregrin
Co kdyby Puťka zase něco pustil, aby mohl šachovat s cenami a škodit.
Odpovědět
Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

7.9.2022 17:08
Podle Hanzlů ruský plyn nepotřebujeme, Ponny expres už sem veze mraky LNG , no problém , kolaboranty zavřeme a jenom se kecá blbě kecá, slovo boží je v gryndýlu a VI. Zprávě IPCC.
Tak se ukaž blamáž a stopni ten plyn od Rusa !
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

7.9.2022 17:24 Reaguje na Miroslav Vinkler
To skutečně nemusíte řešit, ani já. Je zcela stoprocentní, že Puťka to stopne, protože chce Evropu rozvrátit a nic jiného na nás nemá.
Tohle pochopí i normální retard, který ovšem nemá v hlavě koblihu.

My máme jedinou šanci. Poslat Vladimítra Štěpána, aby jel muhweheheheheee za Putinem domluvit bambilión plynu cha cha za 6 eur!!! Jak se na nějakém videu prsil a byl uražený, že ho ve vládě kopli dodupy.
Odpovědět
DB

Darth Bane

8.9.2022 13:00 Reaguje na Miroslav Vinkler
Kolaboranty s ruskáky by bylo lepší pověsit než zavřít pane Vinklere. Dělalo se to tak vždy, a vždy se to všem plně osvědčilo.
Odpovědět
JS

Jaroslav Studnička

7.9.2022 18:11
Zajímavé zhodnocení aktuálního vývoje na domácí scéně:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-obrat-na-vlade-novy-tym-chysta-strop-pro-ceny-energii-213510#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=abtest198_novy_panel_sluzeb_varCC&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Tak se opět ukázalo, kdo měl pravdu.
"Expert" Hanzl to nebyl...!!!
Odpovědět
Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

7.9.2022 18:45 Reaguje na Jaroslav Studnička
Ale i takový bloud Hanzl má svoji cenu. Ta spočívá v tom, že pokud něco tvrdí, víte jistě, že pravda stojí na opačné straně.
Je to takový zvěstovatel cimrmanovských slepých uliček. A to každá nedokáže.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

7.9.2022 18:48 Reaguje na Miroslav Vinkler
Přesně tak. Vy máte svět naopak, takže logicky to tak vychází.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

7.9.2022 18:57 Reaguje na Jaroslav Studnička
Vy jste byl vždycky komik. Vždycky vytáhnete nějaký článek a nikdy nepochopíte o čem je. Načež cha cha prohlásíte, že já neměl pravdu, i když jsem se k tomu buď nevyjadřoval vůbec, nebo jsem souhlasil. To jste prostě vy, nimrat se v hnidách vám jde, ale co je trochu větší, už nedáváte.
Odpovědět
JS

Jaroslav Studnička

7.9.2022 22:13 Reaguje na Pavel Hanzl
Jestli myslíte to "trochu větší" ty vaše ideologické kydance na úrovni pajzlu čtvrté cenové, tak to opravdu nedávám :-))).

Jinak všichni víme jak tu fanaticky obhajujete Síkelu a vládu, nepřipouštíte žádné prodlení v opatřeních proti energetické krizi.
Moje komentáře a nejenom výše uvedený článek hovoří jinak.

Zastropování cen jste vždy odmítal.
Moje komentáře a aktuální vývoj taktéž uvedený v článku jasně hovoří, že to je velmi aktuální téma.

A tak dále, a tak dále...prostě v energetice jste totální analfabet.
Odpovědět
Sl

Slovan

7.9.2022 18:54
Nechci se předčasně radovat, ale zatím to vypadá, že Rus začíná dostávat na prdel i vojensky a Ukrajinci je začínají tlačit hezky zpět. Pokud to vydrží, tak Rusovi nezbude nic jiného, než začít nakonec jednat jak s Ukrajinou, tak s EU. Je neuvěřitelné, jak se s tou invazí Ukrajina popasovala! O tom se budou budoucí generace učit a je nezbytné, aby vydržela i dostatečná podpora Západu.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

7.9.2022 19:00 Reaguje na Slovan
Rus chce už asi jednat s Ukrajinou i EU, jenže nikdo nechce jednat s ním. Všichni ví, že žádné smlouvy nedodržuje. Ta poslední, o lodích v Oděse, vydržela celých 19 hodin, než přístav napadl raketami.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

7.9.2022 19:02 Reaguje na Slovan
Zkuste si představit, že si někdo s Rusem uzavře smlouvu cha cha třeba na dodávky plynu!!! To by musel být šílenec, nebo šílený Vinkler.
Odpovědět
pp

pavel peregrin

8.9.2022 06:48 Reaguje na Slovan
Slovane, proberte se,je čtvrtek ráno!
Odpovědět
RV

Richard Vacek

7.9.2022 19:44
Máme smůlu, EU nás potopí a přijme cenový strop na plyn. Přes NS1 nic nejde a tak zbývá jen to, co jde přes Ukrajinu a nás a to když se zavře západu EU nevadí. Navíc nás tak vytrestají za naše válečníky.
Odpovědět
Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

7.9.2022 19:57 Reaguje na Richard Vacek
„EU se rozpadne před očima, pokud se nevyřeší energetická krize,“ řekl ministr Blažek
Pane Hanzl, mám volňáska na páteční schůzku ministrů pro energetiku do Prahy, Fiala shání kovaného odborníka - tak nechcete pomoci republice, když jí teď teče do bot ? Vy přece víte všechno.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

7.9.2022 20:04 Reaguje na Miroslav Vinkler
Revanšisti ze Západního Německa a imperialističtí váleční štváči z Volstrítu se rozpadnou a zkrachují.
Kde já to jako kluk pořád poslouchsl? Nebylo to od stejných ruských šmejdů, jako dnes?? určitě ne?
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

7.9.2022 20:06 Reaguje na Miroslav Vinkler
Don Pablo fakt není žádný lumen a nevím, proč zrovna tohoto mašlonku tam strčili.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

7.9.2022 20:09 Reaguje na Richard Vacek
Přes Ukrajinu nejde taky ani ťok, takže klídek. Máte to celý naopak, jediný plyn k nám jde z EU.
"Česko však omezení zatím nepocítilo, do země nadále proudí v jednotlivých dnech 60 až 90 procent obvyklých dodávek, v průměru 34 milionů kubíků denně. Jde o plyn z Norska, Nizozemska a Belgie, který částečně kryje nižší letní spotřebu, částečně jde do zásobníků jako rezerva na zimu."
Odpovědět
Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

7.9.2022 20:12 Reaguje na Pavel Hanzl
Vladimir Putin: Obchod s plynem a ropou jen kvete. Gazprom klidně bude jednat i s Evropou

Rusko nemá žádný problém s prodejem svých energetických surovin, poptávka je vysoká po celém světě a například vývoz energií z Ruska do Číny je na vzestupu. Na ekonomickém fóru ve Vladivostoku to řekl ruský prezident Vladimir Putin. Sankce, které západní státy na Rusko uvalily za jeho invazi na Ukrajinu, podle Putina nefungují.

„Polsko zastavilo plynovod Jamal-Evropa,“ řekl Putin k plynovodu, který přiváděl ruský plyn přes Bělorusko do Polska a do Německa. Stejně tak Ukrajina se v květnu z vlastní iniciativy rozhodla zastavit tranzit ruského plynu přes měřicí stanici Sochranovka, což zdůvodnila ruskou invazí. Objem ruského plynu dodávaného do EU přes ukrajinské území se tak snížil zhruba o třetinu.

Putin řekl, že Gazprom stojí o dlouhodobé smlouvy na dodávky plynu a je připraven spolupracovat s jakoukoliv zemí, která projeví zájem.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

7.9.2022 21:50 Reaguje na Miroslav Vinkler
Putin stále a pořád lže. To je natolik složitá informace, že ji nikdy nepochopíte.

Maximum, které jde do Číny je desetina toho, co chodilo do Evropy a navíc za podřadnou cenu. Plyn pro Evropu pálí ve velkém na Jamalu do luftu.

Sankce ho drtí tak, že HDP mu šlo o asi 30% dolů a to je teprv půlka roku a hlavní sankce - embargo na ropu ještě nenaběhly.

Jamal zastavili Rusové už loni, chodilo to jen reversem Německo - Polsko.
Přes Ukrajinské plynovody už aspoň 10 let k nám nechodí skoro nic. Dával jem vám odakazy.

Putin je naprostý komik, na co chce ty smlouvy? Fakt jim došel hajzlpapír a došly i ty stále platné smlouvy? Jen nedodal, aby to bylo na měkkém papíře.....
Odpovědět
Sl

Slovan

7.9.2022 22:56 Reaguje na Miroslav Vinkler
"Putin řekl, že Gazprom stojí o dlouhodobé smlouvy na dodávky plynu a je připraven spolupracovat s jakoukoliv zemí, která projeví zájem."

A proto nám Gazprom "vyhrožuje" tuhou zimou? Vinklere, Vinklere... EU je také připravena spolupracovat s jakoukoli zemí, která projeví zájem a která zároveň nebude válčit se sousední zemí a bude dodržovat již sjednané smlouvy. Rus ale prostě znovu potřebuje padnout na hubu. Je zvyklí žít v bídě a asi mu to tak vyhovuje. Jak takovou zemi může někdo brát za jakýsi vzor. Díky bohu za Gorbačova (nechť je tomu hrdinovi země lehká), fakt.
Odpovědět
Sl

Slovan

7.9.2022 22:58 Reaguje na Slovan
zvyklý*
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

8.9.2022 08:01 Reaguje na Slovan
Rusko se musí totálně rozpadnout, na hubě leží pořád a přesto prudí.
Je to vřed na těle lidstva....
Odpovědět
DB

Darth Bane

10.9.2022 10:39 Reaguje na Miroslav Vinkler
Vinklere, Gazprom sice stojí o dlouhodobé smlouvy, ale ne za fixní cenu, a tohlep latilo už před více než 15 lety......tady to máte černé na bílém.......https://cesky.radio.cz/transgas-se-dohodl-na-dodavkach-ruskeho-plynu-do-roku-2035-8480333..........cituji......."Ceny jsou stanovovány podle cenového vzorce, který reaguje na aktuální posuvy na světových trzích," Z čehož jaksi vyplývá, že pro odběratele z tohoto neplyne žádná výhra, protože jej to akorát zavazuje k povinnosti odebírat ten plyn za aktuální ceny.
Odpovědět
JM

Josef Mozek

7.9.2022 21:00 Reaguje na Pavel Hanzl
Hanzle, v diskusích u dřívějších článků jsi psal, že ceny plynu jsou nějak uměle vyhnány nahoru. Proč to Norsko, Nizozemí a Belgie dělá svým bratrům dělá? Předem děkuji za odpověď.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

7.9.2022 21:42 Reaguje na Josef Mozek
Není to složité. Gazprom vytváří zmatky, lže, zavírá NS1, neboho zase pouští a prostě šachováním vyhání ceny na maximum. Protože ví, že burza na to není stavěná.
Představte si, že na fotbale by nějaký hráč střílel po ostatních revolverem. Dostal by žlutou, nebo i červenou kartu?
Jenže se bavíme o spotové ceně. Za kolik prodávají Norové a ostatní plyn se neví, to jede v base load a asi se to ani neuveřejňuje.
Zeptejte se pana Nováka, to je expert.
Odpovědět
JM

Josef Mozek

7.9.2022 22:07 Reaguje na Pavel Hanzl
Jak může ovlivňovat Gazprom cenu v EU , když podle vás do EU plyn nedodává. To je jako kdyby někdo tvrdil , že já mám vliv na cenu knedlíků dodávaných do hotelu ALCRON , přičemž tam samozřejmě knedlíky nedodávám, ani nikam jinam do Čech.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

7.9.2022 23:08 Reaguje na Josef Mozek
Asi něco málo dodává, jenom přes TurkStream a asi jen poroto, aby ho nevyhodlili z burzy úplně.
Odpovědět
sv

8.9.2022 06:44 Reaguje na Josef Mozek

Příspěvek byl kvůli porušení pravidel diskuze smazán.

Odpovědět
JH

JH

8.9.2022 08:42 Reaguje na Josef Mozek
Když sedí na zdroji, tak ovlivňuje i když nedodává. Když budete největší výrobce knedlíků a zastavíte provoz, taky to ovlivní cenu.
Odpovědět
JO

Jarka O.

7.9.2022 22:19 Reaguje na Pavel Hanzl
Např. Jamal prý odstavili Poláci. Vrty v Rusku zaplombovavají západní firmy, psalo se tu např.o Shellu, který kvůli sankcím z Ruska odchází. Tím vzniká nedostatek na trhu a cenové skoky na burze.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

7.9.2022 23:08 Reaguje na Jarka O.
Na Jamalu to Rusi pálí ve velkém.
Odpovědět
JO

Jarka O.

8.9.2022 22:38 Reaguje na Pavel Hanzl
Polák nasype rublíky - Rus okamžitě přestává pálit a pouští plyn do trubek.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

9.9.2022 10:45 Reaguje na Jarka O.
Muhehehehhe cypovina ďa cyp.
Rusáka kačáky nezajímá, vede proti nám válku.
Odpovědět
sv

8.9.2022 06:46 Reaguje na Jarka O.
Ta tvoje vyfantazírovaná prý jsou pro srandu jaroslave.
Odpovědět
DB

Darth Bane

10.9.2022 20:33 Reaguje na Jarka O.
Shell už v Rusku dávno není.
Odpovědět
JO

Jarka O.

11.9.2022 16:25 Reaguje na Darth Bane
A exxon?
Odpovědět
JS

Jaroslav Studnička

7.9.2022 22:24 Reaguje na Pavel Hanzl
Co to zase blábolíte za hlouposti???

Ceny na burze jsou veřejně známé a to i prodávané formou base load.

https://pxe.cz/cs/derivatovy-trh/plyn
Odpovědět
sv

8.9.2022 06:42 Reaguje na Josef Mozek

Příspěvek byl kvůli porušení pravidel diskuze smazán.

Odpovědět
JM

Josef Mozek

8.9.2022 11:24 Reaguje na
Pokud nechápeš, co napíšu, proč reaguješ.
Odpovědět
JO

Jarka O.

7.9.2022 22:13
Kdyby se vyjmutí zastropování cen ruského plynu z jednání proutníkovi Sikelovi povedlo, tak demonstrace měla smysl. Pán začal pracovat. Také by mohl jednat o zrušení emisních odpustků, společně s Poláky.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

7.9.2022 23:11 Reaguje na Jarka O.
Pán pracoval dávno před demonstrací, jenže média neráčí o tom psát. Pohodlnější je nadávat, že vláda nic nedělá a vohnoutům se to líbí.
Ty emisní povolenky jsou dnes fakt blbost, to by měli pozastavit a pak nechat fixní cenu bez kšeftování.
Odpovědět
JO

Jarka O.

8.9.2022 22:37 Reaguje na Pavel Hanzl
Pán se ztrapňoval v TV popisem svého ranního rituálu ve sprše apodobně, jinak houby pracoval, ale jeho vohnoutům to asi nevadilo. Média o práci té vlády psát nemohla, to by byly noviny bez textu, tak mlžila lžemi o tom, kdo prý za likvidaci smluv na plyn a ekonomiky může. Co je fixní cena, to je dlouhodobá smlouva s gaspromem, jako mají západní státy EU? Jo, to by bylo správné.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

9.9.2022 10:47 Reaguje na Jarka O.
S gazpromem nemáme žádné mlouvy už asi tak 15let.
Odpovědět
DB

Darth Bane

10.9.2022 10:29 Reaguje na Jarka O.
Žádné západní státy nemají s Gaspromem žádné smlouvy, nelžete tady. V západní Evropě totiž nejsou centrálně plánované ekonomiky, a státy jako subjekty žádné smlouvy neuzavírají. Smlouvy mají obchodníci s energiemi, a ještě ne všichni, a nejpodstatnější je, že Gazprom si s těmi smlouvami vytírá pozadí - to Vám asi uniklo, že.....bodejt by ne, když jste sovětofilka, a Gazprom je jedna z Vašich model.
Odpovědět
DB

Darth Bane

10.9.2022 10:30 Reaguje na Darth Bane
Já myslím, že TRansgas měl smlouvu s Gazpromem uzavřenou v roce 1997, a ta slouva byla na 20 let.
Odpovědět
JO

Jarka O.

11.9.2022 16:26 Reaguje na Darth Bane
Jste opravdu hloupý.
Odpovědět
DB

Darth Bane

10.9.2022 10:31 Reaguje na Jarka O.
Prolhaná sovětofilko, Transgas měl s Gaspromem smlouvu uzavřenou v roce 1997, a byla na 20 let - vypršela v roce 2017. Ptejte se, proč tuto nikdo neprodloužil, a co v té době dělal Sikela.
Odpovědět
JO

Jarka O.

11.9.2022 16:25 Reaguje na Darth Bane
Takže smlouvy normálně bývaly, tak si to taky pamatuju. Tak proč nejsou? Nějaký Síkela mě opravdu ale vůbec nezajímá.
Odpovědět
DB

Darth Bane

10.9.2022 10:43 Reaguje na Jarka O.
Prolhaná bolševická soudružko, ani ty staré smlouvy uzavřené před rokem 2007 nebyly vázány na fixní ceny, tady máte důkaz...........https://cesky.radio.cz/transgas-se-dohodl-na-dodavkach-ruskeho-plynu-do-roku-2035-8480333

Pokud tedy ráčíte umět číst.....Takže io kdyby měl transgas nějakou smlouvu s Gazpromem, nezměnilo by se vůbec nic, kromě toho, že by TRansgas muse zaplatit i za plyn, který neodebere.
Odpovědět
JO

Jarka O.

11.9.2022 16:23 Reaguje na Darth Bane
To je omyl a všechny nadávky samozřejmě platí na vás, bolševický penězofilní a natašofilní soudruhu s vyjadřováním horším každého chachara. Mě zajímá, jak se z těch nepruhledných cen plynu, které jen odráží úplnou závislost na Německu, dostat. Napr. obnovit smlouvy, které Němcům kdysi odevzdal Topolánek, zrušit em. povolenky. Nerada bych viděla, jak kleká jedna firma za druhou, a až bude všechno zrušeno nebo skoupeno cizáky, začnou ceny energií zázračně klesat.
Také by mě zajímalo, jaký návrh máte vy krom vaseho oblíbeného vyvražďování a který že oze nezávislý na počasí jste projektoal. Pokud vím, v ČR geotermie není. A psalo se o projektech na prečerpávačky v severnich Čechách na vytěžených uzemich, to je levnější nez plynovky se siemensovou technologií. O JE už nemá smysl mluvit. Máucta.
Odpovědět
BM

Břetislav Machaček

8.9.2022 07:36
Vláda ČR zastropování plynu z Ruska nechce(tuší malér), vedení EU(Uršula)
si za tím stojí. Tak to jsem zvědav, jak to dopadne a zda to bude zase
kočkopes a nebo jasné ANO nebo NE. Nic víc nekomentuji, protože záměr vlády
ještě není závěrem jednání a nějakým jejím úspěchem.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

8.9.2022 08:05 Reaguje na Břetislav Machaček
Evropa to vyřeší, není to až takový problém, jen u nás teda ANO. Protože jsme vlastní blbostí na tom jednoznačně nejhůř z celé EU.
Odpovědět
va

vaber

8.9.2022 09:28
vypadá to ,že jsme s energiemi v pr++li, jak vládní vojsko v Itálii
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

8.9.2022 09:51 Reaguje na vaber
Nebude to tak žhavý. Svět není jen nablblé Rusko a hlavně Němčouři makají ďa šarkán na nových terminálech, to je dnes jediné úzké místo.
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist