https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/dobrovolnici-se-ode-dneska-mohou-opet-zapojit-do-uklidu-orlicke-prehrady
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Dobrovolníci se ode dneška mohou opět zapojit do úklidu Orlické přehrady

14.3.2022 16:01 | ŠTĚDRONÍN (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Dobrovolníci se ode dneška mohou opět zapojit do úklidu břehů Orlické přehrady. Akce Ukliďme Orlík, kterou pořádá Český rybářský svaz ve spolupráci se státním podnikem Povodí Vltavy a Českým svazem ochránců přírody, potrvá do 3. dubna. Hlavní část, sběr nashromážděného odpadu, je naplánována na 4. a 5. dubna, řekl ČTK Pavel Vrána z Českého rybářského svazu.
 

V minulosti dobrovolníci při akci sesbírali z břehů nebo vylovili z vody velké množství plechovek, děravé sudy, rozbité židle a další harampádí. Mezi haldami odpadků byly i věci, které se už dnes nevyrábějí, například igelitové sáčky od mléka.

Podle Václava Zemana z Českého rybářského svahu se do úklidu zapojují lidé, jimž není lhostejné, jak to kolem Orlíku vypadá. "Třeba přijede parta nadšenců, vezmou i děti, které si pohrají na březích, a oni chodí a sbírají a připravují nám pytle. My je potom svážíme," dodal Zeman.

Orlická přehrada je největším vodním dílem v Česku. Stavba začala v roce 1954 a hlavní část prací pokračovala až do roku 1961. V minulosti prošla přehrada mnoha zkouškami, těmi nejnáročnějšími byly povodně v letech 2002 a 2006.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist