https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/hasici-v-peru-bojuji-s-lesnim-pozarem-nedaleko-machu-picchu?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Hasiči v Peru bojují s lesním požárem nedaleko Machu Picchu

1.7.2022 11:43 | LIMA (ČTK)
Machu Picchu je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Město, vystavěné z přesně opracovaných kvádrů bez pojiva, nechal postavit v polovině 15. století panovník Pachacútec Yupanqui.
Machu Picchu je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Město, vystavěné z přesně opracovaných kvádrů bez pojiva, nechal postavit v polovině 15. století panovník Pachacútec Yupanqui.
Peruánští hasiči už od úterka bojují s požárem, který zachvátil lesy nedaleko historické památky - města Inků Machu Picchu. Informovala o tom v noci na dnešek agentura EFE s odvoláním na místní úřady. Podle nich už oheň zničil přes 40 hektarů lesa.
 

Požár vypukl kolem obce San Antonio de Torontoy v provincii Urubamba. Podle agentury Andina ho zřejmě způsobil místní obyvatel, když čistil pozemek pálením trávy. Práci hasičům ztěžují špatně přístupný hornatý terén. Oběti ani zranění hlášeni nejsou.

Machu Picchu je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a před pandemií covidu-19 ho ročně navštívilo na 1,5 milionu turistů. Tento komplex teras a chrámů leží asi 100 kilometrů od někdejšího hlavního města Incké říše Cuzka v nadmořské výšce asi 2400 metrů nad kaňonem řeky Urubamba. Město, vystavěné z přesně opracovaných kvádrů bez pojiva, nechal postavit v polovině 15. století panovník Pachacútec Yupanqui. Španělé po dobytí Incké říše v 16. století Machu Picchu neobjevili, našel ho až v roce 1911 Američan Hiram Bingham.


reklama

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

reklama

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist