https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/heger-chce-jednotnou-cenu-plynu-pro-pristi-sezonu-ek-ma-hledat-reseni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Heger chce jednotnou cenu plynu pro příští sezonu, Evropská komise má hledat řešení

9.10.2022 00:39 | PRAHA (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Od chvíle, kdy se začnou plnit zásobníky po letošní topné sezoně, je třeba plyn nakupovat společně, uvedl po summitu lídrů zemí EU v Praze slovenský premiér Eduard Heger. Konkrétní řešení má přinést Evropská komise do 20. října. Heger novinářům řekl, že zavedení maximálních cen vnímaly jako velmi důležité všichni účastníci jednání. "Všichni jsme komunikovali urgentnost snížení cen, jsou pro naše ekonomiky neúnosné," uvedl s tím, že takový hlas nezněl pouze ze Slovenska, které je na plynu hodně závislé, ale i z dalších zemí. Na zasedání bylo podle Hegera představené více scénářů zastropování.
 

"Není to tak, že by Evropská komise něco chystala, bude vést dialog s jednotlivými vládami," uvedl Heger s tím, že do řešení je třeba zahrnout různý původ plynu. Zopakoval, že Evropská komise musí najít řešení, ve kterém nebude žádný poražený stát. Postupovat je podle něj nutné rychle, na politicích leží velká odpovědnost.

Lídři EU dnes debatovali také o bezpečnosti dodávek. Dnešek pojali jako přípravu před formálním summitem EU za dva týdny v Bruselu.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist