https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/hodoninska-zoo-je-po-tornadu-pripravena-k-otevreni-volne-ale-nejsou-cesty
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Hodonínská zoo je po tornádu připravená k otevření, volné ale nejsou cesty

28.7.2021 00:09 | HODONÍN (ČTK)
Hodonínská zoo více než měsíc po tornádu zůstává pro návštěvníky uzavřená. Otevřít by přitom mohla, návštěvníci by se do ní ale nedostali, protože příjezdové cesty i parkoviště jsou zaskládané dřevem z okolních poničených lesů. Termín otevření zařízení není znám, řekl ředitel zahrady Martin Krug.
 

"Příjezdové komunikace jsou stále zaplněny dřevní hmotou a ještě nějakými sutinami, nemáme kudy pouštět návštěvníky do zoologické zahrady. Než se tohle odstraní, tak ta možnost ani nebude," uvedl ředitel.

Tornádo lokalitu u Hodonína poničilo poslední červnový čtvrtek, nevyhnulo se ani zoologické zahradě. Poničilo ohrady, ploty, v zahradě popadaly stromy. Zničený byl psí útulek. Zahrada jako taková už je podle ředitele ale k otevření připravená.

Místostarosta Hodonína Ondřej Fialík (Hnutí PRO Hodonín) uvedl, že bude třeba najít nějaké řešení. V blízkých dnech by se tak měla uskutečnit schůzka mezi vedením zoo, města a odborem životního prostředí. "Těch stromů se nejsme schopni zbavit mávnutím kouzelného proutku. Musíme se s tím vypořádat, odvozit je. Není to otázka dvou dní, je to na delší dobu. Je ale na nás najít nějaké řešení, aby zoo fungovat mohla," uvedl místostarosta.

Hodonínská zahrada patří v Unii českých a slovenských zoo k těm nejmenším. Hlavním lákadlem jsou smetanově zbarvení lvi a jejich lvíčata. Finančně ji lze podpořit zasláním peněz na transparentní účet 1122122/0100, kdy variabilní symbol 6666 je pro pomoc zoo a 4444 pro pomoc útulku.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist