https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/jetrichovicka-mariina-vyhlidka-bude-mit-novy-altan?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Jetřichovická Mariina vyhlídka bude mít nový altán

12.9.2020 00:53 | JETŘICHOVICE (ČTK)
Jetřichovická Mariina vyhlídka - návrh obnovy podle projekčního ateliéru FORWOOD.
Jetřichovická Mariina vyhlídka - návrh obnovy podle projekčního ateliéru FORWOOD.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Na Mariině vyhlídce u Jetřichovic na Děčínsku, kam přes léto proudily denně i stovky turistů, bude nový altán. Ten starý zchátral a v posledních dvou letech byl uzavřen pro veřejnost. Kvůli obnově altánu bude přístup k vyhlídce uzavřen. Panoramatické pohledy na Národní park České Švýcarsko tak budou se tak příchozím opět naskytnou nejdříve v prosinci.
 

Práce na vyhlídce začaly 7. září. "V první fázi bude demontován a snesen dřívější altán, v dalších krocích pak bude provedena úprava vrcholové plošiny tak, aby na ni mohl být umístěn altán nový," uvedl mluvčí parku Tomáš Salov. Kvůli obtížným terénním podmínkám a demontáži například zábradlí, budou vrchol Mariiny vyhlídky a přístupová cesta od odbočky z červeně značené turistické trasy po celou dobu prací uzavřeny. Správa Národního parku České Švýcarsko proto doporučuje návštěvníkům nedaleké alternativní cíle, kterými jsou Vilemínina stěna nebo skalní hrádek Falkenštejn.

Současný altán na Mariině vyhlídce pochází z roku 2006, kdy byl obnoven po požáru dřívější vrcholové chatky v roce 2005. Vstup do altánu byl uzavřen v roce 2018 poté, co byla zjištěna rozsáhlá hniloba nosných trámů. Nový altán bude mít trvanlivější konstrukci, která bude ocelová a bude obložená dřevěnými prvky. Vzhledově se altán přiblíží historickému stavebnímu slohu využívanému v regionu pro podobné stavby, dodal mluvčí.


reklama

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

reklama

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Jirka Černý

12.9.2020 09:13
Respekt tomu kdo to tam vytahá. Návrh vypadá docela pěkně.
Odpovědět
 
reklama
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist