https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/jihokorejska-automobilka-hyundai-zahaji-produkci-elektromobilu-v-usa
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Jihokorejská automobilka Hyundai zahájí produkci elektromobilů v USA

14.4.2022 00:49 | Soul/Montgomery (ČTK)
Hyundai je největší automobilkou v Jižní Koreji a spolu se svou sesterskou firmou Kia Motors tvoří jednoho z deseti největších výrobců automobilů na světě.
Hyundai je největší automobilkou v Jižní Koreji a spolu se svou sesterskou firmou Kia Motors tvoří jednoho z deseti největších výrobců automobilů na světě.
Jihokorejská automobilka Hyundai Motor zahájí produkci elektromobilů ve Spojených státech. Oznámila to firma, která má výrobní aktivity také v České republice. Hyundai hodlá americkou produkci elektromobilů spustit ve svém závodě ve státě Alabama, napsala agentura Reuters.
 

Automobilka uvedla, že alabamská továrna, která stojí ve městě Montgomery, investuje 300 milionů dolarů (téměř sedm miliard Kč) do výroby elektrické verze modelu Genesis GV70 a hybridní verze modelu Santa Fe.

Společnost Hyundai již začátkem února oznámila, že plánuje do roku 2030 do elektromobilů investovat 19,4 bilionu wonů (zhruba 350 miliard Kč). Cílem automobilky je do roku 2030 dosáhnout podílu na globálním trhu s elektromobily kolem sedmi procent.

Hyundai je největší automobilkou v Jižní Koreji a spolu se svou sesterskou firmou Kia Motors tvoří jednoho z deseti největších výrobců automobilů na světě. Společnost Hyundai v listopadu 2008 oficiálně zahájila sériovou výrobu osobních aut v Nošovicích na Frýdecko-Místecku, zatímco Kia spustila v prosinci 2007 sériovou výrobu osobních aut u Žiliny na Slovensku.

Nošovická továrna Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) loni zvýšila výrobu o 15 procent na 275.000 vozů, včetně elektromobilů Kona Electric. Továrna v Nošovicích je jediným výrobním závodem Hyundai v Evropské unii.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist