https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kalifornske-mesto-trapi-hejno-pavu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Kalifornské město trápí hejno pávů

2.12.2021 12:48 | LOS ANGELES (ČTK)
Tito malební ptáci původně žili v místní mlékárně, která ale před desítkami let ukončila provoz. Pávi se dál rozmnožovali a postupně se naučili létat do obytných čtvrtí, kde je některé rodiny začaly krmit. Nyní jich je ve městě zhruba třicet a odmítají odejít. Ilustrační obrázek
Tito malební ptáci původně žili v místní mlékárně, která ale před desítkami let ukončila provoz. Pávi se dál rozmnožovali a postupně se naučili létat do obytných čtvrtí, kde je některé rodiny začaly krmit. Nyní jich je ve městě zhruba třicet a odmítají odejít. Ilustrační obrázek
Foto | Magda Ehlers / Pexels
Netradiční škodná trápí kalifornské město Tracy. Místní obyvatelé si stěžují, že už mají plné zuby hejna pávů, kteří se do jejich města nastěhovali, hřadují na střechách, promenádují se po zahradách a verandách, vydávají nelibozvučné zvuky, a kam se pohnou, trousí trus, napsal zpravodajský server The Sacramento Bee.
 

"Jsou krásní, ale žít s nimi - to je docela něco jiného. Naše střechy jsou celé bílé - a není to sníh," řekla místní obyvatelka Terina Laceyová stanici KCRA-3. "Jakmile k vám přiletí, okamžitě se začnou chovat jako doma," dodala s tím, že paví samečci, kteří se pyšní svými nádhernými ocasy posetými výraznými oky, jsou při namlouvání a páření schopní dělat na střechách takový hluk, jako by tam chodil člověk.

Tito malební ptáci původně žili v místní mlékárně, která ale před desítkami let ukončila provoz. Pávi se dál rozmnožovali a postupně se naučili létat do obytných čtvrtí, kde je některé rodiny začaly krmit. Nyní jich je ve městě zhruba třicet a odmítají odejít.

A taky nejsou nijak plaší. "Občas se k vám přiblíží na hodně krátkou vzdálenost a někdy po vás dokonce i vystartují," svěřil se stanici KCRA-3 místní pošťák Corey Marzett.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (3)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Zbyněk Šeděnka

2.12.2021 19:29
Minulý týden jsem četl článek, že počet legálně držených zbraní v USA je vyšší než počet obyvatel. Tak v čem je problém? 30 pávů je tak zábava na jedno odpoledne.
Odpovědět
rb

radim buffalo tobias

3.12.2021 09:19 Reaguje na Zbyněk Šeděnka
co to blábolíš o vystřílení ? já bych uspořádal hon na tebe ! nedávno jsem zachytil zprávu že v nějakém tom našem městě se pokoušeli omezit počet divočáků co lezli až někam na sídliště a podařilo se lidovým "myslivcům" odlovit jen prasata.
Odpovědět
PP

Petr Pekařík

3.12.2021 13:30 Reaguje na radim buffalo tobias
Jo , místo divočáků odlovili prasata. :-)) A na sídlišti u lesa asi nebydlíte , to byste psal jinak.
Pávi jsou v Kalifornii nepůvodním druhem , proč by neměli být omezeni lovem ?
Jen tedy 30 pávů se namnožilo za desítky let od konce původního chovu ? To je dost slabota.
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist