https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kapske-mesto-zahalil-odporny-zapach-pochazel-z-lodi-vezouci-dobytek
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Kapské Město zahalil odporný zápach, pocházel z lodi vezoucí dobytek

21.2.2024 10:14 (ČTK)
kupiny na ochranu zvířat uvedly, že "nepředstavitelný" zápach svědčí o podmínkách, ve kterým jsou zvířata na lodi přepravována, a kritizovaly praxi vývozu živých zvířat. Ilustrační foto
kupiny na ochranu zvířat uvedly, že "nepředstavitelný" zápach svědčí o podmínkách, ve kterým jsou zvířata na lodi přepravována, a kritizovaly praxi vývozu živých zvířat. Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Úřady v jihoafrickém Kapském Městě zahájily vyšetřování poté, co se městem začal šířit odporný zápach. Dělníci kontrolovali, jestli něco neuniká z kanalizačních zařízení, a město aktivovalo tým pro ochranu životního prostředí, než byl objeven zdroj zápachu: loď zakotvená v přístavu, která převážela 19 000 kusů živého dobytka z Brazílie do Iráku, informoval zpravodajský server The Guardian.
 

Skupiny na ochranu zvířat uvedly, že "nepředstavitelný" zápach svědčí o podmínkách, ve kterým jsou zvířata na lodi přepravována, a kritizovaly praxi vývozu živých zvířat. Národní rada Společnosti pro prevenci krutosti na zvířatech (SPCA) uvedla, že se důrazně staví proti vývozu živých zvířat po moři a že na palubu lodi vyslala veterináře, aby posoudil životní podmínky zvířat.

"Tento zápach svědčí o strašných podmínkách, v nichž se zvířata nacházejí, protože už dva a půl týdne strávila na palubě, kde se hromadí výkaly a čpavek," uvedla SPCA v prohlášení. "Zápach na palubě je nepředstavitelný, ale zvířata se s ním potýkají každý den."

Podle internetových stránek Marine Traffic je 190 metrů dlouhá loď Al Kuwait plavidlem pro přepravu dobytka plujícím pod kuvajtskou vlajkou. Podle SPCA zakotvila v Kapském Městě, aby naložila krmivo.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Jaroslav Řezáč

21.2.2024 12:22
jak myslíte, že "voní" farmy se zvířaty? po fialkách
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist