https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kovozoo-ve-starem-meste-laka-na-sobotni-festival-strasidel-a-hororu?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Kovozoo ve Starém Městě láká na sobotní festival strašidel a hororu

4.11.2022 15:27 | STARÉ MĚSTO (ČTK)
Kovozoo ve Starém Městě na Uherskohradišťsku láká na sobotní festival strašidel a hororu. Nabídne stanoviště inspirovaná nejčastěji filmy a pohádkami nebo soutěž o nejlepší kostým. Lidé si budou moci prohlédnout také Teslův transformátor, jedinečný přístroj, který vyrábí blesky. Desátý ročník akce Strašidelná zahrada se uskuteční od 15:00 do 21:00, sdělila ČTK Martina Juřenová z pořádající skupiny společností REC Group.
 

Strašidelná stanoviště budou rozmístěna po celém areálu Kovozoo a letos i v provozu firmy Kovosteel Recycling. Zaměstnanci firem holdingu REC Group je chystají několik týdnů. "U příprav i samotné akce se dobře bavíme. Soupeříme mezi sebou, kdo bude mít nejoriginálnější stanoviště a výzdobu, komu se podaří nejlépe využít odpadních materiálů ke strašení. Dáváme tímto odpadům druhou šanci, což je v REC Group našim hlavním cílem," řekl generální ředitel holdingu Bronislav Janeček.

Zatímco v počátcích byla akce určena především dětem, nyní si ji podle organizátorů užijí i mládež a dospělí. "Abychom je také zapojili, tak jsme ve strašení a zvolených tématech poněkud přitvrdili. Máme zde tři stanoviště doporučená pro starší děti a pro dospělé. Třeba středověká mučírna, kde budou repliky mučících nástrojů a technik. Nebo třeba Peklo čertů krampusáků, kteří jsou děsiví už od pohledu, tím spíše, když jim vytvoříte působivé peklo. Letos budou čerti úřadovat ve sklepení více než 100 let staré budovy – bývalého skladiště cukru. Pekelnou atmosféru zde opět vytvoříme pomocí videomappingu, světel a kouře," uvedla Juřenová.

Na stanovištích plní děti s rodiči úkoly, za něž získávají sladkosti a razítka. V případě dosažení určitého počtu razítek pak mohou soutěžit o ceny. Lidé, kteří dorazí ve strašidelných kostýmech, budou mít slevu na vstupném. Tři nejlepší kostýmy dětí a tři dospělých pořadatelé ocení trofejí vyrobenou z odpadního železa.

Kromě Teslova transformátoru se v doprovodném programu Strašidelné zahrady návštěvníkům představí dětský kouzelník Jakub Koutský. Organizátoři připraví i strašidelný fotokoutek. Otevřená bude podle Juřenové celá Kovozoo plná světýlek a tajemných zákoutí.

Kovozoo nabízí stovky zvířat vyrobených z kovového šrotu. Doplňují je další exponáty, například tramvaj, letadlo, staré zemědělské stroje, vysloužilá hasičská auta nebo buldozery. Dále lze v areálu navštívit muzeum veteránů a vyhlídkové lávky. Skupinu REC Group, která areál provozuje, tvoří firmy zabývající se svozem, likvidací, recyklací a zpracováním odpadu.


reklama

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

reklama

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist