https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/mene-generaci-kurovce-a-prumernou-sklizen-ocekava-letos-ministr-toman
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Méně generací kůrovce a průměrnou sklizeň, očekává letos ministr Toman

18.6.2020 10:49 | HULICE (ČTK)
Lýkožrout smrkový
Lýkožrout smrkový
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Vydatné deště z posledních dnů pomohly zemědělcům i správcům lesů. V letošním roce bude méně generací kůrovce než v minulých letech, zemědělci mohou očekávat průměrnou sklizeň. Novinářům to při návštěvě Benešovska řekl ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD).
 

"Co se týká lesů, tak nám počasí velmi nahrává," uvedl Toman. V některých oblastech by podle ministra mohl být jediný výlet kůrovce. "V minulosti byly dva a půl až tři výlety, letos počítám, že to bude mezi jedním a dvěma," řekl. Česko se s kůrovcovou kalamitou potýká několik let. Podle odborníků je situace nejhorší v historii českého lesnictví.

Zemědělské sucho už podle Tomana prakticky není, s výjimkou několika oblastí, jako je Rakovnicko a Žatecko nebo část jižní Moravy. "Obecně se dá říct, že ty porosty se velmi spravily," dodal. Poškozeny jsou však porosty, které byly zasazeny brzo na jaře, to se týká třeba zeleniny, jako je špenát nebo cibule.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist