https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/muz-v-obri-dyni-na-rece-ujel-61-kilometru-zapsal-se-do-knihy-rekordu?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Muž v obří dýni na řece ujel 61 kilometrů, zapsal se do knihy rekordů

4.9.2022 00:04 | WASHINGTON (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Američan Duane Hansen získal zápis v Guinnessově knize rekordů poté, co se plavil 61 kilometrů ve vydlabané obří dýni na řece Missouri ve Spojených státech. Předchozí rekord 41 kilometrů padl v roce 2018. Hansen o svém úspěchu hovořil se stanicí BBC.
 

"Ujel jsem v té obří dýni 61 kilometrů, aniž bych se postavil. Ještě teď mě bolí kolena," prohlásil Hansen. Rekord překonal 27. srpna, v den svých 60. narozenin. "Pokud mě někdo pokoří, pokloním se mu, protože bude muset být otrlý. Znovu už to zkoušet nebudu," řekl Hansen.

Dýně jménem Berta, kterou Hansen vypěstoval ve své zahradě, vážila 384 kilogramů a muž v ní na řece manévroval pomocí pádla. "Měl jsem štěstí, zasekl jsem se jen párkrát. Někdy to bylo skutečně těsné," popsal Hansen, který na řece v Bertě strávil 11 hodin.

Fotografie Hansena s jeho dýní během transportu k řece i plavby publikoval list The Washington Post.


reklama

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

reklama

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist