https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-lipenske-prehrade-mohou-lide-vyzkouset-jizdu-na-elektrokole-po-vodni-hladine?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na lipenské přehradě mohou lidé vyzkoušet jízdu na elektrokole po vodní hladině

20.6.2021 01:58 | ČERNÁ V POŠUMAVÍ (ČTK)
Podle výrobců není obtížné se na kole na hladině naučit jezdit.
Podle výrobců není obtížné se na kole na hladině naučit jezdit.
Licence | Volné dílo (public domain)
Zdroj | pxhere
Až do konce září si mohou zájemci vyzkoušet na lipenské přehradě jízdu na elektrokole po vodní hladině. Jde o první místo v České republice, které tuto atrakci nabízí. Lidé si mohou kolo vypůjčit na závod po hladině poblíž kempu Jestřábí v Černé v Pošumaví. ČTK to řekla organizátorka akce Adéla Černá.
reklama

 

Trať po lipenské vodě měří necelé tři kilometry a účastníci při ní musí projet kontrolními body. Závod si mohou vyzkoušet kdykoliv od poloviny června do konce září. Pořadatelé zvolili distanční formu z několika důvodů. Jedním z nich jsou opatření spojená s koronavirem. Dalším aspektem je limitovaný počet elektrických kol na vodu.

„Každý závodník od nás dostane půjčené nabité kolo i hodinky a s tím objede trasu. Výhoda závodu je v tom, že jej každý může absolvovat několikrát. Prakticky kolikrát bude chtít. A podle toho bude i tolikrát uvedený ve výsledkové listině. Tím pádem je tu pro zájemce i prostor pro zlepšení,“ řekla Černá. Elektrokolu udržují stabilitu na hladině podvodní křídla a pomocí šlapání do pedálů pak pohyb po vodě zajišťuje elektromotor.

Podle ní jde o nevšední zážitek, který může lidi opakovaně přilákat. „Pohyb na kole po hladině asi z Čechů zatím zažil málokdo,“ dodala. Na trať se zatím vydalo šest závodníků. Nejrychlejší z nich zvládl trasu za necelých 13 minut.

Organizátoři akce vodní kolo na lipenské přehradě testovali už loni, když jim ho přivezl ze zahraničí distributor. Podle Černé však zatím veřejnost o závodě neví. „Informační kanály, po nichž akci propagujeme, se teprve šíří,“ uvedla Černá.

Vodní elektrokolo na hladině dosahuje rychlosti až 20 kilometrů za hodinu. Baterie vydrží nabitá několik hodin. Podle výrobců není obtížné se na kole na hladině naučit jezdit.


reklama

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

reklama

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama
reklama

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist