https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-novoborsku-plati-kvuli-suchu-zakaz-odberu-vody-z-potoku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na Novoborsku platí kvůli suchu zákaz odběru vody z potoků

15.7.2022 11:04 | NOVÝ BOR (ČTK)
Vodu z toků obyvatelé nesmí odebírat například na zalévání zahrad a sportovišť, napouštění bazénů či třeba na mytí motorových vozidel.
Vodu z toků obyvatelé nesmí odebírat například na zalévání zahrad a sportovišť, napouštění bazénů či třeba na mytí motorových vozidel.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zákaz odběru povrchových vod platí kvůli suchu od čtvrtka na Novoborsku. Vodu nelze odebírat zejména z Boberského potoka, Rousínovského potoka, Svitávky a Šporky, vyplývá z rozhodnutí novoborského městského úřadu.
 

Vodu z toků obyvatelé nesmí odebírat například na zalévání zahrad a sportovišť, napouštění bazénů či třeba na mytí motorových vozidel. Vodu ze studní by měli lidé využívat zejména pro pitné účely a chod domácnosti.

Zákaz vydal městský úřad na základě doporučení správce vodních toků, což je Povodí Ohře, kvůli přetrvávajícímu deficitu srážek, který zapříčinil kritické snížení průtoků ve vodních tocích.

Zákaz platí pro všechny obce, které spadají pod Nový Bor na Českolipsku, a to až do odvolání. Pro tento region to není nic neobvyklého. "Na základě zkušeností z minulých let předpokládáme, že v uvedených tocích mohou být nízké průtoky do konce roku. Pokud se vodní podmínky zlepší, budeme na to reagovat a zákaz odvoláme,“ uvedla ve vyhlášce Andrea Kubátová z novoborského odboru životního prostředí.

V Povodí Ohře zákaz odběru vody z potoků platí také na Podbořansku a Žatecku v sousedním Ústeckém kraji. Informaci o suchu, které ohrožuje život ve vodě, dostaly od Povodí Ohře také některé úřady na Litoměřicku a Děčínsku. Nízký průtok je podle Povodí Ohře na Bílině, na Ohři v Lounech či na Úštěckém potoce na Litoměřicku.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist