https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-zlinskou-skladku-muze-od-pondeli-vozit-odpad-i-verejnost
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na zlínskou skládku může ode dneška vozit odpad i veřejnost

27.4.2020 00:11 | ZLÍN (ČTK)
Zlínská skládka Suchý důl byla kvůli epidemii koronaviru přístupná pouze pro svozové vozy Technických služeb Zlín a firmy. / Ilustrační foto
Zlínská skládka Suchý důl byla kvůli epidemii koronaviru přístupná pouze pro svozové vozy Technických služeb Zlín a firmy. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zlínská skládka Suchý důl se ode dneška vrací do běžného režimu. Odpad tam mohou odevzdávat už i domácnosti, sdělil v pátek v tiskové zprávě mluvčí zlínské radnice Tomáš Melzer. Lidé budou muset mít roušku a zachovávat rozestupy. Dosud byla skládka kvůli epidemii koronaviru přístupná pouze pro svozové vozy Technických služeb Zlín a firmy.
 

"Provoz byl omezen v souvislosti s nařízením vlády, kromě toho přibyl i další problém. Jeden ze zaměstnanců měl nařízenu karanténu. Polovinu zaměstnanců, kteří s ním přišli do styku, jsme nechali doma. Druhá polovina s enormním nasazením zabezpečila provoz. Důvodem pro toto řešení byla snaha nedopustit nejhorší možný scénář - kdyby se nákaza prokázala, k čemuž naštěstí nedošlo, padli by do karantény všichni. Skládka by se pak musela zcela uzavřít," uvedl ředitel Technických služeb Zlín Jakub Černoch. Uzavření areálu by podle něj znamenalo milionové ztráty.

Technické služby také začnou od nadcházejícího víkendu přistavovat na různých místech ve městě kontejnery na objemný či biologicky rozložitelný odpad. "Chceme domácnosti vyzvat, ať této možnosti využijí v maximální míře. Sběrné dvory jsou sice již od minulého týdne v provozu, vzhledem k nutným preventivním opatřením je ale nutné počítat s čekáním. Vhození odpadu do kontejneru je pro všechny méně rizikové," uvedl v pátek Černoch.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist