https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nebezpecny-tvor-na-strome-desil-krakov.byl-to-croissant
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Nebezpečný tvor na stromě děsil Krakov. Byl to croissant

17.4.2021 01:01 | KRAKOV (ČTK)
"Je to hnědé, už dva dny to dřepí na stromu naproti domu!" sdělila obyvatelka sídliště pracovníkům krakovského spolku pečujícího o zvířata.
"Je to hnědé, už dva dny to dřepí na stromu naproti domu!" sdělila obyvatelka sídliště pracovníkům krakovského spolku pečujícího o zvířata.
Foto | Tom Paolini / Unsplash
Ochránci zvířat v Krakově na jihu Polska se museli vypořádat s "nebezpečně vypadající bestií", číhající ve větvích stromu přímo naproti jednomu z panelových domů na tamním sídlišti. Na místě zjistili, že tajemný tvor je ve skutečnosti croissant, který zřejmě vyhodil kdosi z vyšších pater domu. Kuriózní příhoda zaujala nejen místní média, ale i agenturu AFP.
 

"Je to hnědé, už dva dny to dřepí na stromu naproti domu! Lidi raději neotvírají okna, protože se bojí, aby se to k nim nedostalo," sdělila obyvatelka sídliště pracovníkům krakovského spolku pečujícího o zvířata. "Přijeďte a odvezte si ho!", prosila zoufale.

Na otázku, zda by mohlo jít o nějakého nemocného dravce, žena tvrdila, že tvor se víc podobá leguánovi. "Pracovníci spolku se nejprve podívali na kalendář, aby se ujistili, že není první apríl, a rychle vyrazili na místo," vylíčila rozhlasová stanice RMF 24. "Kde by se vzal leguán na krakovském sídlišti a v takové zimě? Ale roky práce mě naučily, že lidi jsou schopni se zbavit jakéhokoliv zvířete, pokud s ním mají potíže, anebo je omrzí," připustil pracovník spolku. Na místě však s kolegy zjistil, že tomuto stvoření nedokážou pomoci: záhadný, nehybně číhající tvor ve větvích se ukázal být pečivem. "A je to, máme ho!", uklidnili ženu, která je přivolala.

Spolek doufá, že kuriózní příroda neodradí lidi od starosti o zvířata. Musel se už totiž postarat nejen o opuštěné psy a kočky, ale dokonce i o opuštěné rybky.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist