https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/papez-na-zadost-lekaru-zrusil-cestu-na-klimaticky-summit-do-dubaje
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Papež na žádost lékařů zrušil cestu na klimatický summit do Dubaje

28.11.2023 23:01 | VATIKÁN (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Papež František dnes na doporučení lékařů zrušil cestu na klimatický summit do Dubaje, oznámil Vatikán. Šestaosmdesátiletého papeže už několik dnů trápí respirační onemocnění s příznaky chřipky. František měl do Dubaje na třídenní návštěvu odletět v pátek a stát se tak první hlavou katolické církve, která by na klimatickou konferenci COP zavítala.
 

Mluvčí Vatikánu Matteo Bruni řekl, že František se uzdravuje z chřipky a zánětu dýchacích cest, ale že ho "lékaři požádali, aby se nevydával na plánovanou cestu do Dubaje". Papež podle něho "žádost lékařů s velkou lítostí přijal a cestu zrušil". Nicméně debat na summitu se chce účastnit a Vatikán co nejrychleji vymyslí způsob, jak to udělat, dodal Bruni.

František často vyzývá k větší ochraně životního prostředí ve svých projevech i písemných dokumentech. Učinil tak například v encyklice, což je jeden z nejvýznamnějších papežských dokumentů, kterou s označením Laudato si´ vydal v roce 2015.

Když bylo papežovi 21 let, prodělal zánět pohrudnice a přišel o část plic.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist