https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/prazska-zoo-letos-postavi-australskou-expozici-a-pavilon-goril
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Pražská zoo letos postaví australskou expozici a pavilon goril

3.4.2018 00:20 | PRAHA (ČTK)
Pražská zoologická zahrada chystá v tomto roce vybudovat australskou expozici a také postavit nový pavilon goril. Zoo Praha patří mezi nejnavštěvovanější místa v Praze. Od roku 2005 každý rok návštěvnost překračuje hranici jednoho milionu. Loni ji navštívilo 1,445.126 lidí. Jde tak o druhý nejlepší výsledek za dobu její existence. / Ilustrační foto
Pražská zoologická zahrada chystá v tomto roce vybudovat australskou expozici a také postavit nový pavilon goril. Zoo Praha patří mezi nejnavštěvovanější místa v Praze. Od roku 2005 každý rok návštěvnost překračuje hranici jednoho milionu. Loni ji navštívilo 1,445.126 lidí. Jde tak o druhý nejlepší výsledek za dobu její existence. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Zoo Praha
Pražská zoologická zahrada chystá v tomto roce vybudovat australskou expozici a také postavit nový pavilon goril. Při příležitosti zahájení 87. sezony to v sobotu řekl ředitel pražské zoo Miroslav Bobek. Veřejnosti ředitel doporučil, aby navštívila nová mláďata, například tygry nebo právě gorily.
 

"Letos začneme stavět jak expozici Austrálie, tak konečně nový pavilon goril. Konečně se podařilo překonat všechny překážky a budeme moct začít stavět. Věřím, že až se tu sejdeme na konci této sezony nebo na začátku té příští, tak bude vidět velký pokrok v budování zahrady," řekl Bobek.

Peníze na nový areál pro australská zvířata schválili pražští radní v roce 2016. Podle tehdejších informací by se měl skládat z několika částí. Jednak z expozice ďáblů medvědovitých, největších žijících vačnatců Tasmánie, vybudován by měl být například průchozí výběh s dvěma druhy klokanů.

Nový pavilon goril se měl začít stavět již před dvěma lety, projekt ale zdržela odvolání městské části Praha-Troja a dvou místních zájmových spolků, které se zamýšlenou stavbou nesouhlasily.

Bobek v sobotu návštěvníkům také doporučil, aby se šli podívat na mláďata, která se v poslední době narodila - gorily, slůňata a tygřata. "Víte jak to je, je to jako v našem životě. Jsou malá, ale najednou zjistíte, že už z nich jsou dospělí a nakonec vylétnou z hnízda ven a možná už je tady nezastihnete," řekl Bobek.

Loni přišlo v zoo na svět 1261 mláďat 219 druhů zvířat. Velký důvod k radosti měli letos také trojští chovatelé kočkovitých šelem. Počátkem října porodila samice tygra malajského Banya dvě mláďata. Rozmnožování těchto mimořádně vzácných zvířat je přitom spojeno s mnoha obtížemi. Mezi největší chovatelské úspěchy patří také narození mláděte papouška kakadu palmového, které se vylíhlo 20. dubna.

Letošní sezona je podle Bobka spojena s kampaní Vzácní a jedineční. V rámci projektu zoo představuje neznámá a méně populární zvířata, která jsou ohrožena. "Pro některá vedeme i záchranný program," dodal Bobek.

Zoo Praha patří mezi nejnavštěvovanější místa v Praze. Od roku 2005 každý rok návštěvnost překračuje hranici jednoho milionu. Loni ji navštívilo 1,445.126 lidí. Jde tak o druhý nejlepší výsledek za dobu její existence.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž příroděPražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist