https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/prazska-zoo-odlozila-kvuli-silnym-mrazum-prevoz-tapira
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Pražská zoo odložila kvůli silným mrazům převoz tapíra

27.2.2018 04:00 (ČTK)
Mráz by podle něj mohl Tapíra ohrozit při nakládání nebo vykládání, případně tehdy, když by nastala nějaká komplikace při přepravě. Tapír má putovat do Amsterodamu, odkud poletí na Tchaj-wan. "Punťa" je prvním úspěšně odchovaným mládětem tapíra čabrakového v pražské zoo. / Ilustrační foto
Mráz by podle něj mohl Tapíra ohrozit při nakládání nebo vykládání, případně tehdy, když by nastala nějaká komplikace při přepravě. Tapír má putovat do Amsterodamu, odkud poletí na Tchaj-wan. "Punťa" je prvním úspěšně odchovaným mládětem tapíra čabrakového v pražské zoo. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Václav Šilha / Zoo Praha
Pražská zoo odložila převoz tapíra čabrakového do Amsterodamu. Důvodem jsou obavy z komplikací při nakládání a vykládání zvířete v silných mrazech. Převoz dvouletého tapíra Budaka Puntji, přezdívaného "Punťa", se opozdí minimálně o týden. Původně měl odcestovat dnes, řekl ředitel zoo Miroslav Bobek. Kvůli mrazu museli pracovníci zoo také zavřít tučňáky.
 

"Rozhodli jsme se převoz odložit na dobu, až nebudou tak třeskuté mrazy, bude to jednodušší," řekl ředitel. Mráz by podle něj mohl zvíře ohrozit při nakládání nebo vykládání, případně tehdy, když by nastala nějaká komplikace při přepravě. Tapír má putovat do Amsterodamu, odkud poletí na Tchaj-wan. "Punťa" je prvním úspěšně odchovaným mládětem tapíra čabrakového v pražské zoo.

Kvůli mrazům se pracovníci zoo rozhodli již o víkendu zavřít tučňáky do vnitřních prostor. Jak uvedl ředitel, na rozdíl od běžné představy o těchto ptácích patří mezi tučňáky i druhy, které nejsou přizpůsobené velkým mrazům. V pražské zoo je tučňák Humboldtův.

Jiným druhům ptáků naopak zima nevadí, v zoo v současné době sedí na vejcích několik vzácných druhů. "Ať už jsou to orli východní neboli kamčatští, nebo orlosupi a volavky," vyjmenoval ředitel. Naprostou raritou je téměř padesátiletý samec orlosupa bradatého Pablo, kterého má zoo od roku 1971.

Se stejně starou samičkou Penelopou odchovali devět vlastních mláďat a také mláďata jiných rodičů. Penelopa nyní vzhledem ke svému věku a zdravotnímu stavu žije v zázemí, Pablo hnízdí s mladší samičkou Molly. V hnízdě je jen jedno vejce, pokud se odchov mláděte povede, bude Pablo nejstarším orlosupím otcem na světě.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist