https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/psi-maji-v-jihlave-vlastni-hriste-do-parku-v-centru-smet-nebudou
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Psi mají v Jihlavě vlastní hřiště, do parku v centru smět nebudou

7.7.2024 00:08 | JIHLAVA (ČTK)
Zdroj | pixabay
Jihlava zřídila psí hřiště s překážkami. Slouží k volnému pohybu a výcviků psů, uvedl mluvčí jihlavské radnice Radovan Daněk. Hřiště rozšíří možnost volného pohybu psů ve městě. Od příštího týdne naopak bude platit zákaz vstupu psů do parku v centru města.
 
Hřiště se nachází Na Dolině mezi ulicemi Kainarova a Jiráskova. Má devět překážek, téměř všechny jsou určené pro psy všech velikostí. Zvířata na nich mohou zdolat slalom, proskočit kruh, přejít přes houpačku nebo kladinu. Majitel se také může schovat za sloup a se psem hrát na schovávanou.

Provozní řád počítá s otvírací dobou od 6:00 do 22:00. Pokud psi nepředstavují pro okolí riziko, mohou být na hřišti bez náhubku a volně puštění. Náklady na výstavbu byly asi 240 000 korun a hradili je sponzoři.

Červnové zasedání zastupitelstva Jihlavy projednalo novou vyhlášku upravující pohyb psů ve městě. Z důvodu zachování klidu a piety jim zakázalo vstup do Parku Gustava Mahlera, kde do roku 1939 stávala židovská synagoga. Výjimku ze zákazu mají vodicí a asistenční psi. Do parku bude možné se psy přijít také v době konání kulturních akcí či jarmarků. Vyhláška bude účinná od 9. července. Vymezuje zároveň prostory pro volné pobíhání psů v lokalitách Pod prádelnou, Kainarova, Keťásek, Skalka, Hlavní nádraží, Na Kalvárii, Velký Heulos a Malý Heulos.

Roční poplatek za psa je v Jihlavě od 200 do 1000 korun. Nejvyšší částku platí ti, kteří mají více než jednoho psa, nejnižší poplatek hradí lidé nad 65 let, kteří mají jednoho psa.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist