https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/radnice-mexickeho-letoviska-kvuli-turistum-vytrhala-rejnokum-jedovate-ostny
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Radnice mexického letoviska kvůli turistům vytrhala rejnokům jedovaté ostny

14.4.2023 16:50 | MEXICO (ČTK)
Rejnoci jsou přitom v Mexiku chránění, protože jsou důležití pro rovnováhu ekosystému, uvedl El País.
Rejnoci jsou přitom v Mexiku chránění, protože jsou důležití pro rovnováhu ekosystému, uvedl El País.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Na severozápadě Mexika moře vyplavilo na pláž desítky mrtvých rejnoků. Stalo se to týden poté, co tamní úřady nechaly odstranit stovkám těchto paryb jedovaté ostny, aby neohrozily turisty během velikonočního týdne. Informoval o tom španělský deník El País, podle něhož se kvůli této kauze zdvihla velká kritika na sociálních sítích i ze strany ekologů.
 

Minulý týden El País zveřejnil video, na němž zaměstnanci radnice na pláži trhají rejnokům jedovaté ostny a pak je vracejí do moře. Jeden z nich k tomu řekl, že to dělají proto, aby se "turisté mohli koupat a bavit a nic se jim nestalo". Rejnoci se v této části roku stahují do teplých vod u pobřeží, což může přivodit nehodu s koupajícími se lidmi.

Rejnoci nejsou agresivní, ale schovávají se v písku a mohou lidi žahnout, když na ně šlápnou. Při žahnutí přijdou o část ostnu, který jim pak doroste. "Pokud se jim ale osten vytrhne násilím, jako to dělali zaměstnanci radnice, může jim to způsobit vnitřní zranění či dokonce smrt," uvedla veterinářka Elsa María Coriaová.

Starosta města Huatabampo v mexické státě Sonora, kde se incident odehrál, už kvůli této kauze odvolal radní pro životní prostředí.

Rejnoci jsou v Mexiku chránění, protože jsou důležití pro rovnováhu ekosystému, uvedl El País.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist