Rozhlednu Anenský vrch v Orlických horách napadly hmyz a hniloba, Lesy ČR ji opraví
Ve středu rozhledny je ocelové samonosné schodiště. Vyhlídkové plošiny jsou z dubového dřeva a výplně zábradlí z dřeva borového. Horní vyhlídková plošina je ve výšce 14 metrů. Rozhledna je celoročně volně přístupná.
Přístupová cesta k rozhledně o délce asi 400 metrů bude od 3. června uzavřená od rozcestníku Anenský vrch-odbočka na Jiráskově cestě. "Tabule s informacemi umístíme v obou směrech," uvedl Fišer s tím, že žádné další omezení na turistických trasách v okolí nebude.
Lesy ČR rozhlednu vybudovaly za přispění evropské dotace ve spolupráci s obcemi v rámci česko-polského projektu Euroregionu Glacensis na stavbu lávek a rozhleden. Věž podle projektu Antonína Olšiny postavila společnost Teplotechna Ostrava nákladem téměř 1,5 milionu korun.
Rozhledna jménem Anna na turisty oblíbeném vrchu v roce 2010 obnovila dávnou tradici. Kaple s malou rozhlednou na Anenském vrchu stála až do roku 1937. Obě původní stavby však musely před druhou světovou válkou ustoupit budování těžkého vojenského opevnění.
Kapli lidé demontovali a přemístili na východní okraj lesního komplexu u tehdejší osady Hadinec. Na Anenském vrchu vznikly dva sruby těžkého opevnění Anna a Arnošt. Po druhé světové válce sloužil Anenský vrch stále jako vyhlídka, jenom se turisté rozhlíželi z vrchu pěchotního srubu.
reklama