https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/skoly-v-usti-nad-labem-se-zapoji-do-vyzvy-prirodni-zahrady
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Školy v Ústí nad Labem se zapojí do výzvy Přírodní zahrady

23.1.2020 00:14 | ÚSTÍ N.L. (ČTK)
Sedm základních a pět mateřských škol v Ústí nad Labem se může zapojit do výzvy Přírodní zahrady vyhlášené ministerstvem životního prostředí. / Ilustrační foto
Sedm základních a pět mateřských škol v Ústí nad Labem se může zapojit do výzvy Přírodní zahrady vyhlášené ministerstvem životního prostředí. / Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Foto | Pezibear / Pixabay
Sedm základních a pět mateřských škol v Ústí nad Labem se může zapojit do výzvy Přírodní zahrady vyhlášené ministerstvem životního prostředí. Schválila to městská rada. Školy mají možnost upravit s pomocí státní podpory dětská hřiště nebo zahrady na školních pozemcích v přírodním stylu. Takto upravené prostory využijí pro výuku ve venkovním prostředí. Novinářům to minulý týden řekl náměstek primátora Michal Ševcovic (PRO Zdraví a Sport).
 

Státní fond životního prostředí podpoří jeden projekt částkou od 100.000 do 500.000 korun, výše podpory je 85 procent. Fond podporu vyplatí po zhotovení projektu. "Je to výhodné z toho důvodu, že 15 procent je spoluúčast města," řekl Ševcovic. Některé školy jsou podle něj schopné zaplatit celých 15 procent z vlastních prostředků.

Do výzvy se chce zapojit kupříkladu Základní škola Anežky České v Krásném Březně nebo Mateřská škola Rabasova na Doběticích. Školy mohou posílat žádosti do výzvy od 3. února do 31. Projekt musí realizovat nejpozději do 31. prosince 2022.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist