https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/statni-lesy-cr-daji-lidem-moznost-sazet-nove-lesy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Státní Lesy ČR dají lidem možnost sázet nové lesy

10.3.2020 00:13 | HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK)
Státní podnik Lesy České republiky (LČR) dá i letos lidem možnost sázet nové lesy na místech vykácených kvůli kůrovci a suchu. / Ilustrační foto
Státní podnik Lesy České republiky (LČR) dá i letos lidem možnost sázet nové lesy na místech vykácených kvůli kůrovci a suchu. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | lhmp.cz
Státní podnik Lesy České republiky (LČR) dá i letos lidem možnost sázet nové lesy na místech vykácených kvůli kůrovci a suchu. Lesníci chtějí od března do konce října uspořádat po celé republice přes 400 akcí nazvaných Den za obnovu lesa. Vše by mělo vyvrcholit celostátním Dnem za obnovu lesa v říjnu. Včera to řekl generální ředitel podniku Josef Vojáček. Lesům ČR patří téměř polovina lesů v zemi a podnik nyní čelí dosud největší kůrovcové kalamitě.
 

"Nejde nám o rekordy, o plochu či objem prací, ale hlavně o to umožnit lidem, kteří o to stojí a sami se na nás často obracejí, se podílet na obnově porostů," řekl. Letošní sázení naváže na loňskou říjnovou akci Den za obnovu lesa, která 19. října na více než desítku míst přilákala 31.000 dobrovolníků.

Dobrovolníci nebudou podle Vojáčka nahrazovat práci lesních dělníků podniku. "Budeme jim ale vděční za každou vysazenou sazenici," řekl. Akce lesníci pojmou také jako osvětu. "Chtěli bychom uvádět na pravou míru klišé, která se neustále objevují. Například, že Lesy ČR a vlastníci lesů nadále obnovují jen smrkové monokultury, že se v lesích hospodaří neodborně. Chceme lidem ukázat, jak je to ve skutečnosti," řekl.

Dobrovolníci by měli především vysazovat smíšené lesy s mnoha druhy původních dřevin. Budou také uklízet klest, stavět oplocení nových výsadeb, sbírat semena a šišky pro semenářský závod. První akce jsou na programu v sobotu 14. března. Lidé se na práce musejí přihlásit. Podrobnosti k termínům a k přihlášení jsou na webu projektu.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (3)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Pa

PavelA

10.3.2020 08:36
Na jednu stranu iniciativa dobrá pro všechny žvanily,kteří vědí vše nejlíp,aby se prakticky předvedli.Na stranu druhou,aspoň svačinu by těm lidem sázícím stromy, mohli LČR dát.Jako,když jsme sbírali brambory v JZD,játrovka a rohlík.:)
Odpovědět
ZK

Zan K.

10.3.2020 09:26 Reaguje na PavelA
Souhlas. Ovšem tu jde nejen o onu svačinku, ale také přinutit ty, co jen rubali a vyžírali, aby podle toho taky makali. Ti by měli především nahrazovat chybějící lesy....
Odpovědět
LK

Lukáš Kašpárek

10.3.2020 10:32
LČR je zločinecká organizace... nejenom, že zničili celou zem, ještě mají tu drzost si najmout lidi zadarmo, aby ušetřili náklady a jako bonus budou všem příchozím vymývat mozky těmi svými lžemi "o tom jak to ve skutečnosti bylo".

Lesáci a všichni ostatní co toto způsobili by měli chodit kanálama a být rádi, že je lidi neukamenují.... a oni se k tomu staví takto.... HOVADA!!!!

To co se děje v ČR už je vážně vrchol!!!! V ČR totalitní způsoby státních firem rokem 89 neskončili, ale naopak se z toho stal standard. Lži, podvody, korupce, manipulace... to je hlavní nástroj státních firem!!!

Odpovědět
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist