https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/tezba-kurovcoveho-dreva-tri-dny-v-tydnu-zavre-cesty-u-cerneho-a-certova-jezera?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Těžba kůrovcového dřeva tři dny v týdnu zavře cesty u Černého a Čertova jezera

5.8.2022 15:06 (ČTK)
Čertovo jezero na Šumavě.
Čertovo jezero na Šumavě.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Vždy na tři dny v týdnu se na Šumavě kvůli nutné těžbě kůrovcem napadeného dřeva uzavřou pro turisty cesty a porosty u Černého a Čertova jezera u Železné Rudy. Na podnět Lesů ČR, které v tamních lesích hospodaří, zakázal klatovský městský úřad vstup do lesů a porostů ode dneška do 30. září, vždy od pondělí do středy. Od čtvrtka do neděle se turisté k jezerům dostanou, s výjimkou úseku Rozvodské cesty, který bude uzavřený po celou dobu, informovala dnes ČTK mluvčí Lesů ČTK Eva Jouklová.
 

"Kůrovec se letos rojí podruhé a horké letní počasí beze srážek mu svědčí, takže napadené stromy v porostech i podél cest vyhledáváme, hned zpracováváme a odvážíme. V místě máme šest harvestorů a vyvážecích souprav, šest lesnických traktorů a na Rozvodské cestě lesní lanovku, kterou trvale využíváme. Riziko úrazu nebo střetu cyklistů s technikou je opravdu velké,“ popsal důvody opatření lesní správce ze Železné Rudy Petr Najman.

Aby turisté nepřišli v sezoně o přístup do atraktivních a oblíbených lokalit zcela, lesníci se podle něj přizpůsobí a na čtyři dny v týdnu se s těžbou stáhnou jen do porostů, nebudou těžit dřevo u cest.

Práce potrvají do konce září. Uzavírky se týkají několika kilometrů cest na žluté turistické trase a na naučné stezce Sklářská. Zcela uzavřen bude po celou dobu úsek lesní cesty Rozvodská, od pondělí do středy lesní cesta K Černému jezeru, Spodní jezerní a Horní jezerní cesta a další turistické stezky. K Černému jezeru se lidé dostanou například od Hamrů přes Bílou strž.


reklama

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

reklama

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist