https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/usti-chce-poridit-dalsi-odchytove-klece-osvedcily-se-v-boji-s-divocaky?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ústí chce pořídit další odchytové klece, osvědčily se v boji s divočáky

2.7.2022 00:50 | ÚSTÍ NAD LABEM (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Městu Ústí nad Labem se v boji s přemnoženými divokými prasaty osvědčilo používání odchytových klecí. Loni se na území města podařilo zastřelit 98 kusů zvěře, většinu právě v odchytových klecích. Město chce proto další dvě přikoupit. Novinářům to řekl primátor Petr Nedvědický (ANO).
reklama

 

"Na základě zkušeností z minulého roku jsme zjistili, že pro odlov je nejvýhodnější využívat klece," řekl primátor. Podle něj se také osvědčilo měnit umístění klecí, protože zvířata jsou natolik chytrá, že si pamatují, kde se odchytové klece nacházejí. Složitý je pak podle něj boj s přemnoženou zvěří v místech, kam se klece instalovat nedají. Jde například o Klíš, což je hustě zastavěná oblast. Klece si pořídily také obvody Severní Terasa a Střekov. "Město i s obvody má osm klecí a další dvě chce město dokoupit," doplnil Nedvědický.

Ústecká rada pro zefektivnění odlovů souhlasila s navýšením příspěvku za jedno zastřelené zvíře z 300 na 500 korun. Myslivecké spolky však musí dosáhnout stanoveného minimálního počtu odlovených divočáků. Myslivecký spolek Diana Ústí nad Labem musí odlovit nejméně 32 kusů divokých prasat, spolek Jedlová hora alespoň 45 divočáků, spolek Chabařovické jezero pak 30 kusů a spolek Chvalov - Přemyslovka minimálně 25 zvířat. "Stanovení minimálního počtu kusů je motivace, aby se do lovu pustili víc," dodal primátor.


reklama

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

reklama

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

TOPlist TOPlist