https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-ceskem-svycarsku-horela-hrabanka-v-nepristupnem-terenu-pozar-se-uz-nesiri
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Českém Švýcarsku hořela hrabanka v nepřístupném terénu, požár se už nešíří

22.6.2023 11:36 (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
V Českém Švýcarsku včera vzplála hrabanka a borůvčí v nepřístupném terénu pod vyhlídkou Belveder. K požáru vyjeli hasiči ze čtyř jednotek. Požár lokalizovali a zabránili šíření, řekl ČTK ve 21:15 mluvčí krajských hasičů Milan Faják. Místo je podle mluvčího mimo území národního parku na ploše, která je ve správě Lesů ČR.
 

Hořet začalo večer na ploše zhruba 30 krát 50 metrů. Hasiči mohli dojet ke kraji lesa za obcí Labská Stráň, odtud natáhli hadice. "Nasazeny byly tři vodní proudy, už se dohašuje," uvedl Faják. Příčina vzniku požáru zatím není zřejmá. Zatímco v některých částech republiky ve středu vydatně pršelo, sever Čech bouřky nezasáhly.

Hasiči ten samý ráno v Děčíně otestovali vak na hasební vodu, který bude do konce měsíce umístěn v národním parku České Švýcarsko. Do speciálního vaku vyrobeného podle požadavků hasičů se vejde 50 000 litrů vody, což je zhruba pět automobilových cisteren. V parku, který loni zasáhl nejrozsáhlejší požár v ČR, budou letos umístěny ještě další dva. Voda bude připravena pro prvotní hašení lesního požáru, než bude na místo dopravena další. Ve spolupráci s hasiči správa parku vybrala místa, kde by hrozil nedostatek vody. Zatím je to Dubák nedaleko Vysoké Lípy, další u Richterovy boudy mezi Doubicí, Kyjovem a Brtníky a třetí bude pod Stříbrnými stěnami.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

ss

smějící se bestie

22.6.2023 13:23
Nepřístupnej terén ?
Vždyť tam po tom požáru snad dělali pořádek - nebo snad né !
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist