https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-hustopecich-na-breclavsku-vytvorili-netradicni-mandlovou-limonadu?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Hustopečích na Břeclavsku vytvořili netradiční mandlovou limonádu

12.3.2023 00:35 | HUSTOPEČE (ČTK)
Recept se zrodil v brněnské pobočce podniku, který propaguje spojení Hustopečí a mandlí.
Recept se zrodil v brněnské pobočce podniku, který propaguje spojení Hustopečí a mandlí.
Foto | Hustopečská mandlárna / Wikimeda Commons
Majitelka Mandlárny z Hustopečí na Břeclavsku přišla po oblíbené mandlovce, dříve mandlovici, s novým netradičním výrobkem. Zatímco dosud bylo možné mandlovou limonádu ochutnat pouze při návštěvě kaváren Mandlárny v Hustopečích a v Brně na místě, nyní ji obě pobočky nabízejí i v plechovkách. "Je to spíš zajímavost, zpestření. Plechovky mají objem 0,25 litru, což je ideální množství," řekla ČTK majitelka Mandlárny Kateřina Kopová.
reklama

 

Recept se zrodil v brněnské pobočce podniku, který propaguje spojení Hustopečí a mandlí. Hlavním produktem je i nadále Mandlovka, která vznikla z tradičních receptů na mandlovici, vyráběnou v řadě hustopečských rodin.

"Naše kolegyně Anička přišla s receptem, který kombinuje sladkost mandlového sirupu s citrony. Ve výsledku je chuť velice osvěžující. Vyráběli jsme ji jen na našich pobočkách, ale loni jsme ji zkusili stáčet do skleněných lahví. Nebylo to špatné, ale byla určená k rychlé spotřebě. Teď jsme na receptuře ještě zapracovali a našli nového partnera, u něhož stáčíme limonádu do plechovek," popsala Kopová.

Mandlový sirup si hustopečský podnik nechává vyrábět v Itálii. Jde o poměrně drahou přísadu, která se obvykle používá k přípravě alkoholických nápojů. "U nás tento sirup nikdo nevyrábí, všechny pocházejí z dovozu," vysvětlila Kopová.

Plechovky s limonádou rozšíří sortiment dárkových předmětů z mandlí, které připomínají slavné mandloňové sady nad městem. Oficiální premiéru si limonáda v plechovkách odbude při Slavnostech mandlí a vína o posledním březnovém víkendu.


reklama

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

reklama

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

radim buffalo tobias

radim buffalo tobias

13.3.2023 07:40
a proč tedy nejde ten mandlový sirup vyrobit v Česku ? co tomu brání ? mnoho lidí si domácí sirupy dělá a tak je mi záhadou co na tom mandlovém může být až tak složitého ?
Odpovědět
 
reklama
reklama

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

TOPlist TOPlist