https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-programu-na-vymenu-kotlu-je-v-libereckem-kraji-k-dispozici-pres-30-mil.kc
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V programu na výměnu kotlů je v Libereckém kraji k dispozici přes 30 milionů korun

30.8.2022 00:43 | LIBEREC (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
V programu na výměnu kotlů za ekologičtější je v Libereckém kraji k dispozici ještě přes 30 milionů korun, původně to bylo 108 milionů. Příjem žádostí skončí ve středu, informoval mluvčí kraje Jan Mikulička.
 

Žádosti o dotace na kotle je možné podávat jenom elektronicky, a to od 1. července. "Od počátku příjmu žádostí k 25. srpnu evidujeme zhruba 540 žádostí," uvedl krajský radní pro rozvoj Jiří Ulvr (Starostové pro Liberecký kraj). Písemné podklady je možné doručit osobně na podatelnu krajského úřadu, nebo prostřednictvím datové schránky.

Dotace jsou v tomto čtvrtém kole určené jen nízkopříjmovým skupinám, což znamená, že průměrný čistý příjem na člena domácnosti v roce 2020 nepřesáhnul 170 900 korun. Žádat o dotaci mohou také domácnosti seniorů nebo lidé, kteří pobírají invalidní důchod, v jejich případě příjmy dokládat nemusejí. Žádat je možné o peníze na výměnu kotlů první a druhé emisní třídy. Na tepelná čerpadla je možné získat až 180 000 korun, na kotle na biomasu 130 000 korun a v případě plynového kondenzačního kotle maximálně 100 000 korun. Dotace se nevztahuje na výměnu plynových kotlů.

"Na dokončení samotného projektu mají příjemci dotace lhůtu dvou roků od vydání rozhodnutí o poskytnutí dotace radou kraje. Po uzavření smlouvy lze v případě potřeby na základě vystavené faktury zažádat o zálohu ve výši až 60 procent schválené dotace," dodal Mikulička.

Liberecký kraj má s dotacemi na výměnu kotlů za ekologičtější několikaleté zkušenosti. První dotace rozdělil v roce 2016, od té doby podpořil více než půl miliardou korun výměnu bezmála 4600 kotlů.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist